НБУ посилює норми валютного регулювання для банків - Економіка - dt.ua

НБУ посилює норми валютного регулювання для банків

29 червня, 2011, 06:28 Роздрукувати

Від сьогодні, 29 червня, набувають чинності постанови Національного банку України (НБУ) №204 і №205, якими регулятор посилює нормативи валютного регулювання для банків.

© ZN.UA

Зокрема, постановою №205 передбачено скорочення ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) з 20% до 5%. Ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) залишається на рівні 10%.

Постановою №204 НБУ вніс зміни до положення про порядок встановлення Нацбанком лімітів відкритої валютної позиції і контроль за їх дотриманням уповноваженими банками. Так, регулятор скоротив з 1 місяця до 10 днів термін виконання банком новоустановленних лімітів.

Окрім того, НБУ зобов'язав банки щодня виконувати зазначені ліміти (на сьогодні звітними даними вважається середньоарифметичне значення ліміту за місяць).

Своєю постановою №204 НБУ також вніс зміни до Положення про застосування Нацбанком заходів впливу за порушення банківського законодавства.

Так, НБУ буде застосовувати санкції до тих банків, які допустили порушення ліміту поспіль п'ять або більше разів (на сьогодні заходи впливу застосовуються у разі порушення ліміту два місяці поспіль). Санкція у вигляді обмеження проведення низки операцій буде застосовуватися до банку, який порушив ліміт десять чи більше днів поспіль.

НБУ також передбачив, що банк має право купувати іноземну валюту в межах встановленого ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції виключно за умови дотримання порядку формування обов'язкових резервів за попередній звітний період.

Банк, у разі перевищення встановленого розміру ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції, зобов'язаний продати суму такого перевищення не пізніше наступного банківського дня.

У документі також вказується, що банк, який допустив порушення значення ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції, не має права здійснювати купівлю іноземної валюти у Національного банку під час здійснення валютних інтервенцій на міжбанківському валютному ринку України протягом періоду існування цього порушення та наступних 30 календарних днів з дати приведення розміру загальної довгої відкритої валютної позиції у відповідність із встановленим НБУ значенням ліміту.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >