НБУ посилив банкам нормативи резервування валюти під "короткі" депозити

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Національний банк України (НБУ) переглянув порядок формування обов'язкових резервів, підвищивши норматив резервування за короткостроковими коштами і депозитами юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті з 6% до 7,5%

Як йдеться у листі НБУ до банків (№19-015/9392-13802), відповідні зміни закріплено постановою Нацбанку від 15 листопада 2011 року (№407). Постанова набирає чинності з 30 листопада 2011 року.

"Нестабільність міжнародних фінансових ринків обумовлює необхідність завчасної мінімізації пов'язаних із нею ризиків. У таких умовах дедоларизації економічних відносин має сприяти поглиблення диференціації нормативів обов'язкового резервування в напрямку посилення преференційних умов резервування під кошти, залучені у національній валюті", - пояснив НБУ прийняте рішення.

Нацбанк також зазначив, що посилення резервування за короткостроковими депозитами в інвалюті буде сприяти підтримці стабільності гривні в умовах нестійкої кон'юнктури світових ринків, значної мінливості обмінних курсів валют та транскордонного руху капіталу.

Окрім того, у листі наголошується, що ефективному і прогнозованому функціонуванню грошово-кредитного ринку буде сприяти більш гнучкий підхід до формування банками обов'язкових резервів, зокрема, за рахунок надання можливості формувати частину їхнього обсягу на кореспондентському рахунку банків у НБУ.

Нагадаємо, раніше ZN.UA повідомляло, що МВФ вимагає від НБУ скасувати заборону на формування банками резервів під валютні кредити в інвалюті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі