НБУ посилив банкам нормативи резервування валюти під короткі депозити - Економіка - dt.ua

НБУ посилив банкам нормативи резервування валюти під "короткі" депозити

17 листопада, 2011, 15:15 Роздрукувати

Національний банк України (НБУ) переглянув порядок формування обов'язкових резервів, підвищивши норматив резервування за короткостроковими коштами і депозитами юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті з 6% до 7,5%

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як йдеться у листі НБУ до банків (№19-015/9392-13802), відповідні зміни закріплено постановою Нацбанку від 15 листопада 2011 року (№407). Постанова набирає чинності з 30 листопада 2011 року.

"Нестабільність міжнародних фінансових ринків обумовлює необхідність завчасної мінімізації пов'язаних із нею ризиків. У таких умовах дедоларизації економічних відносин має сприяти поглиблення диференціації нормативів обов'язкового резервування в напрямку посилення преференційних умов резервування під кошти, залучені у національній валюті", - пояснив НБУ прийняте рішення.

Нацбанк також зазначив, що посилення резервування за короткостроковими депозитами в інвалюті буде сприяти підтримці стабільності гривні в умовах нестійкої кон'юнктури світових ринків, значної мінливості обмінних курсів валют та транскордонного руху капіталу.

Окрім того, у листі наголошується, що ефективному і прогнозованому функціонуванню грошово-кредитного ринку буде сприяти більш гнучкий підхід до формування банками обов'язкових резервів, зокрема, за рахунок надання можливості формувати частину їхнього обсягу на кореспондентському рахунку банків у НБУ.

Нагадаємо, раніше ZN.UA повідомляло, що МВФ вимагає від НБУ скасувати заборону на формування банками резервів під валютні кредити в інвалюті.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >