НБУ готує заходи для боротьби з готівковою валютою - Економіка - dt.ua

НБУ готує заходи для боротьби з готівковою валютою

3 вересня, 2011, 05:51 Роздрукувати

Національний банк Україна (НБУ) готує низку заходів з метою обмежити «перетікання» заощаджень населення в готівкову валюту.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

 Про це в ексклюзивному інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив глава НБУ Сергій  Арбузов.

 
«Ми вирішили не обмежувати нашого інструментарію традиційним набором обмежувальних заходів, а спробувати зробити внутрішній фінансовий ринок більш привабливим для розміщення валютних ресурсів, щоб вони не тікали, а навпаки, приходили в країну. Для населення, щоб його заощадження не переводилися в готівкову валюту та не перетікали на споживчий ринок, теж готуються спеціальні інструменти», - розповів С. Арбузов.
 
«Наприклад, Національний банк сьогодні дуже серйозно думає над випуском сертифікатів, прив’язаних до золота, яке є в наших резервах», - повідомив С. Арбузов.
 
Він висловив упевненість, що такий інструмент буде затребуваний у населення, оскільки допоможе людям диверсифікувати свої заощадження та захистити від валютних ризиків.
 
«Це інструмент, який допоможе задовольнити потребу охочих зберегти свої заощадження в золоті, яке, на відміну від будь-яких валют, не девальвує та не піддається впливу інфляції. Тому якщо люди одержать можливість зберігати свої гроші в прив’язці до золота, а не до долара чи євро, то економіка від цього лише виграє», - упевнений С. Арбузов.
 
Голова НБУ відзначив, що регулятор зараз дуже активно цим питанням займається, і найближчим часом зробить відповідне оголошення.
 
«У нас буквально щойно закінчилася нарада з цього питання, були роздані відповідні доручення, і вже через тиждень-два в нас буде готова вся відповідна інформація. Буде розроблене положення про випуск сертифікатів, визначено процедуру, умові т.ін.», - повідомив С. Арбузов.
 
За його словами, агентами з продажу населенню таких сертифікатів передбачається використовувати банки. А оскільки цей інструмент все-таки монетарний, то конкурувати з банками за ресурси населення НБУ таким чином ніяк не буде. «Та як тільки відчуємо, що позабанківський долар уже прийшов у систему і ми почали «перетягати» гроші з комбанків, то підемо з цього ринку», - запевнив глава НБУ.
 
Він також повідомив, що при випуску сертифікатів Нацбанк усвідомлено має намір використовувати як заставу саме золото з резервів НБУ. «Адже наші громадяни, знаючи, що ці папери підкріплені не тільки гарантіями Нацбанку, а й живим металом, із задоволенням вкладатимуть у цей інструмент», - пояснює він.
 
Глава Нацбанку також повідомив, що регулятор вже домовився з урядом, що забере в нього на зберігання близько двох тонн золота, або порядку $ 100 млн. «При цьому золото залишиться у власності держави, а резерви НБУ зростуть».
 
Повний текст інтерв'ю з головою НБУ Сергієм Арбузовим читайте в свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна" (№ 31 від 3 вересня 2011 р).
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >