НБУ знову продовжив обов'язковий продаж валютної виручки

Поділитися
НБУ знову продовжив обов'язковий продаж валютної виручки © Прес-центр НБУ
НБУ продовжив обмеження на валютному ринку з метою забезпечення фінансової стабільності.

Національний банк України (НБУ) зберіг вимогу обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті для юридичних осіб в розмірі 50%. Таке рішення прийнято з метою забезпечення фінансової стабільності в Україні, повідомляється на сайті центробанку.

Наголошується, що рішення затверджено постановою правління НБУ №65 від 12 червня 2018 року "Про введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов'язкового продажу таких надходжень". Документ набирає чинності 14 червня 2018 року і буде діяти по 13 грудня 2018 року включно.

"Правління Національного банку вважає за необхідне залишити вимогу без змін, оскільки наразі вона залишається ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень іноземної валюти на міжбанківський валютний ринок і, відповідно, важливою для підтримки стабільності на валютному ринку", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: З 1 липня в Україні зростуть пенсії

Повідомлялося, що НБУ ввів обмеження на валютному ринку в лютому 2014 року і неодноразово їх продовжував. Частина заборон поступово знімаються.

У квітні 2017 року Нацбанк переглядав цю вимогу, і її було знижено з 65% до 50%. У грудні 2017 року НБУ зберіг вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 50%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі