НБУ змінив методику підрахунку обсягу приватних грошових переказів

Поділитися
НБУ змінив методику підрахунку обсягу приватних грошових переказів © Нацбанк України / Flickr
Перегляд методики пов'язаний з новою статистичною інформацією.

Національний банк України змінив методику підрахунку обсягу приватних грошових переказів в Україну і ретроспективно перерахував квартальні та річні обсяги приватних переказів за 2015-2017 роки, повідомляється на сайті НБУ.

Відповідно, обсяги переказів зросли: у 2015 році - на $ 1,8 млрд до $ 7 млрд, у 2016 році - на $ 2,1 млрд до $ 7,5 млрд; в 2017 році - на $ 2 млрд до 9,3 млрд.

Перегляд пов'язаний з появою нових статистичних даних, які підтвердилися даними міграційних потоків українських працівників за останні три роки.

З'ясувалося, що оцінка обсягу платежів з основних країн-партнерів виявилася заниженою. По-перше, за останні роки Польща стала головною країною призначення для українських трудових мігрантів. По-друге, адміністративні обмеження на використання міжнародних платіжних систем між Україною і Росією зумовили скорочення офіційних переказів з Росії і, як наслідок, недооцінку обсягу неформальних переказів.

НБУ провів переоцінку обсягу приватних грошових переказів за рахунок появи нових даних про трудову міграцію з України (дані Держстату) та обсягів приватних грошових переказів в Україну (оцінки центральних банків Польщі та Росії).

Якщо за попередніми оцінками НБУ, обсяг переказів з Польщі в Україну з офіційними та неофіційними каналами склав $ 1,35 млрд в 2017 році, то на основі даних Національного банку Польщі зараз НБУ збільшив цю суму більш ніж удвічі - $ 3,123 млрд.

Нацбанк тепер для основних країн-партнерів (Польща і Росія) буде враховувати так звану "дзеркальну статистику", тобто дані платіжного балансу центробанків цих країн. А для 18 країн, з якими Україна має найбільші потоки приватних грошових переказів, будуть розраховуватися індивідуальні коефіцієнти на основі відповідних досліджень.

Перегляд методики поліпшив сальдо поточного рахунку платіжного балансу: у 2015 році - з дефіциту в розмірі 0,2% ВВП до профіциту в розмірі 1,8% ВВП; у 2016 році - з дефіциту в 3,7% ВВП до дефіциту 1,4% ВВП; у 2017 році - з дефіциту в 3,5% ВВП до дефіциту в 1,6% ВВП.

Сальдо зведеного платіжного балансу залишилося незмінним внаслідок дзеркальної коригування фінансового рахунку.



Повідомлялося, що обсяг приватних переказів через кордону в Україну виріс на 30% і склав $ 5,1 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі