НБУ зібрав інформацію вже про 80 тисяч позичальників

Поділитися
НБУ зібрав інформацію вже про 80 тисяч позичальників Дані до кредитного реєстру надходять під контролем НБУ. © Нацбанк України/Facebook
Банки України зобов'язані - під контролем НБУ - надавати інформацію до кредитного реєстру.

З 1 січня в Україні почав повноцінну роботу кредитний реєстр позичальників - всі банки в обов'язковому порядку повинні надавати до нього інформацію під контролем НБУ. На даний момент в базу реєстру увійшли вже понад 80 тисяч позичальників, серед яких 53,2 тисячі фізичних та 27,2 тисячі юридичних осіб. До реєстру вносяться ті українці, заборгованість яких перед банками перевищує 100 мінімальних зарплат, повідомляє прес-служба НБУ.

"Наповнення бази даних кредитного реєстру підвищує ефективність оцінки банками кредитного ризику і таким чином сприяє отриманню добрими і чесними позичальниками кредитів від банків, зрештою, позитивно впливає на відновлення кредитування", - пояснила директор департаменту банківського нагляду НБУ Наталія Дегтярьова.

Постанову про створення єдиного кредитного реєстру Нацбанку Верховна Рада прийняла в лютому 2018 року, а вже з вересня банки могли отримувати з нього інформацію. У кредитному реєстрі Нацбанку акумулюються відомості про виконання зобов'язань за кредитними умовами, а також клас боржників. Вся інформація доступна в режимі онлайн. Таким чином, банк може бачити досьє потенційного клієнта і формувати уявлення про ризики.

Клієнти також можуть отримати доступ до інформації про себе та вимагати змін, якщо, вважають, що вона представлена неправильно.

Реєстр було вирішено створити ще в 2017 році з метою підвищення платіжної дисципліни, зменшення кількості проблемних кредитів і створення більш вигідних умов для надійних позичальників з "чистою" кредитною історією. Передбачалося, що буде збиратися інформація про всіх позичальників-юросіб і фізосіб з кредитами понад 50 тис. грн. Інформація про фізичних осіб охоплює 26 параметрів, юросіб - 60 параметрів. Йдеться про інформацію про позичальника, його фінпоказники, поручителів, застави, параметри кредиту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі