Облікова ставка НБУ - НБУ зберіг облікову ставку на рівні 22% - Економіка - dt.ua

НБУ зберіг облікову ставку на рівні 22%

17 грудня, 2015, 14:36 Роздрукувати

Нацбанк залишив ставку на попередньому рівні для стримування інфляційних очікувань.

НБУ зберіг облікову ставку © Андрій Товстиженко, DT.UA

Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 22% річних. Таке рішення 17 грудня ухвалив правління НБУ, повідомила прес-служба регулятора.

Збереження рівня ставки Нацбанк пояснив необхідністю зберегти існуючі монетарні умови для стримування інфляційних очікувань.

"Правління НБУ усвідомлює існуючі ризики посилення тиску на ціни. Основним джерелом такого тиску є збереження низького попиту на товари українського експорту. Ризики також складають розпочатий Федеральним резервом США цикл підвищення процентної ставки вперше з 2006 року і девальвація валют країн - торгових партнерів. Іншим ризиком зростання інфляції є можливе підвищення акцизу на алкоголь і тютюнові вироби", - наголошується в повідомленні регулятора.

В подальшому НБУ може відновити поступове пом'якшення монетарної політики за умови збереження безінфляційного тренда, поліпшення інфляційних очікувань і ослаблення ризиків.

Початок відео з 5:30 хв

Крім того, повідомив Нацбанк, з 10 січня 2016 року прийнято рішення припинити зарахування залишків готівки в касах банків в національній валюті в покриття обов'язкових резервів (діюча сьогодні норма дозволяє зарахування 75% залишків).

НБУ 24 вересня знизив облікову ставку з 27% до нинішнього рівня в 22%. Перед цим, наприкінці серпня ставка була знижена з 30%, на якому вона була встановлена з 4 березня цього року. Ще раніше, з 6 лютого діяла ставка у 19,5%, а з 13 листопада 2014 року – 14%.

Востаннє облікова ставка Нацбанку була вище 30% у 2000 році: з 24 березня вона була знижена з 35% до 32% річних, потім з 10 квітня до 29% і з 15 серпня до 27% річних. У 2001 році НБУ у шість етапів знизив облікову ставку до 12,5% річних.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >