НБУ зафіксував просідання гривні після рішення суду щодо "Приватбанку"

Поділитися
НБУ зафіксував просідання гривні після рішення суду щодо "Приватбанку" Порошенко доручив НБУ забезпечити відділення "Приватбанку" достатньою кількістю готівки © УНІАН
До закриття міжбанку долар продавався на 15 копійок дорожче, ніж вранці.

Національний банк України зафіксував негативні коливання на валютному ринку після винесення Окружному адміністративним судом Києва рішення про визнання приватизації "Приватбанку" незаконною. Глава НБУ Яків Смолій повідомив, що до закриття міжбанківського ринку 18 квітня долар продавали вже на 15 копійок дорожче, ніж вранці.

"Ми не можемо прогнозувати сьогодні, як це вплине на курс, хоча деякі коливання відчувалися сьогодні. Різниця між ранком і закриттям міжбанківського ринку була плюс 15 копійок - в співвідношенні долара до гривні", - повідомив Смолій у ході наради Ради національной безпеки і оборони ввечері у четвер, 18 квітня.

Голова Нацбанку запевнив, що регулятор докладає максимум зусиль для недопущення паніки і нівелюваня негативного інформаційного впливу.

Він спрогнозував, що в разі скасування рішення про націоналізацію "Приватбанку" Фонду гаантірованія вкладів фізосіб доведеться виплатити вкладникам близько 100 млрд гривень.

У свою чергу, президент Петро Порошенко вказав на необхідність зробити все можливе, щоб в суспільстві не поширювалися панічні настрої, і відділення "Приватбанку" працювали безперебійно.

"До Національного банку звертаюся з проханням забезпечити безперебійну роботу всіх відділень "Приватбанку", укомплектувати їх необхідною готівкою, не допустити збою функціонування", - підкреслив глава держави.

Окружний адміністративний суд Києва в четвер, 18 квітня, задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку".

Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні.

У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що підтримує позицію НБУ і Міністерства фінансів, які збираються оскаржити рішення суду щодо скасування націоналізації "Приватбанку". Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО і доручив ГПУ і СБУ оцінити дії суддів на предмет складу злочину в їхніх діях.

У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам.

Посольство США нагадало, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що Сполучені Штати продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі