НБУ вводить пам'ятну п'ятигривневу монету Холодний Яр - Економіка - dt.ua

НБУ вводить пам'ятну п'ятигривневу монету Холодний Яр

12 квітня, 12:21 Роздрукувати

Монету вводять в обіг з 15 квітня.

© Прес-центр НБУ

Національний банк України 15 квітня вводить в обіг пам'ятну монету Холодний Яр, номінал якої п'ять гривень. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Монета виготовлена з нейзильберу, розмір - 35 мм, тираж - 40 000 штук.

Монета Холодний Яр із серії Інші монети присвячена історичній місцевості, в центрі якої розташований Свято-Троїцький Мотронинський монастир. Холодний Яр - реліктовий лісовий масив (Кам'янський район Черкаської області), в якому росте тисячолітній дуб, названий на честь Максима Залізняка. Ця територія зберегла багато археологічних пам'яток різних епох. Саме з Холодного Яру навесні 1768 року почався національно-визвольний рух 1768-1769 рр. на Правобережній Україні - Коліївщини. У 1840-х роках тут побував Тарас Шевченко, який згадує про Холодний Яр у поемах Гайдамаків і Холодний яр. У 1919-1922 роках під прапором Української Народної Республіки діяли повстанці Холодноярської Республіки.

На аверсі монети в центрі на матовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким півколом напис Україна, під гербом позначення номіналу - 5 і на дзеркальному тлі вертикальний напис гривень, літери якої розширюються донизу. По обидві сторони від напису - зображення стовбурів дерев угорі на дзеркальному тлі стилізований напис півколом - Холодний Яр (сформована з гілок, жолуді, листя), унизу ліворуч - рік карбування монети 2019; праворуч на дзеркальному тлі - логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети розміщено композицію, що символізує реліктовий ліс. З ракурсу погляду людини вгору, зображені дерева, вершини яких тягнуться до жовто-зеленому колі в центрі монети, що символізує листя і сонце. Ліворуч і праворуч - коні з вершниками, символізують визвольну боротьбу часів гайдамаччини і Холодноярської Республіки. Внизу серед дерев - Троїцька церква Мотронинського монастиря.

Повідомлялося, що Нацбанк в 2018 році продав майже 3,1 млн пам'ятних монет на загальну суму 139,8 млн грн. При цьому роком раніше було реалізовано 1,2 млн монет майже на 106,2 млн.

В 2018 році НБУ припинив карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Також регулятор ввів в обіг монети 1, 2, 5 і 10 грн. Зокрема монети номіналом 1 та 2 грн введені в обіг з 27 квітня 2018 року.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >