НБУ ввів в обіг пам'ятну монету 100-річчя Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського - Економіка - dt.ua

НБУ ввів в обіг нову пам'ятну монету

28 серпня, 2018, 10:38 Роздрукувати

Монета продовж ила серію "Вищі навчальні заклади України".

Національний банк України (НБУ) з сьогоднішнього дня, 28 серпні, ввів у обіг пам'ятну монету "100-річчя Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського". Вона продовжує серію "Вищі навчальні заклади України". Про це регулятор повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Монета має номінал 2 гривень, її виготовлено з нейзильберу, тираж – 30 000 штук.

"Присвячена ця монета закладу вищої освіти, історія якого починає свій відлік від прийняття Постанови Кримського Крайового Уряду "Про заснування Таврійського університету". Після прийняття Постанови Таврійський університет було укомплектовано і 14 жовтня 1918 року урочисто відкрито у Сімферополі. За роки своєї діяльності університет розвивав такі наукові напрями як здоров'я людини, охорона навколишнього середовища, ресурсозберігаючі технології, інформаційні системи. У вересні 2016 року Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського переміщено до Києва з анексованого Криму", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ціна НБУ на цю пам'ятну монету становить 40 гривень. Реалізацію пам'ятних монет здійснюють регіональні відділи Нацбанку та банками-дистриб'юторами АТ "Ощадбанк", АБ "УКРГАЗБАНК".

Читайте також: Коломойський та Пінчук програли суд Приватбанку і НБУ

Повідомлялось, що НБУ з 25 квітня приступив до випуску нової особливої серії пам'ятних монет із композиційним зображенням Криму. На монеті зображена композиція, яка символізує Крим: Ведмідь-гору (Аю-Даг), на тлі стилізованих хвиль - античний корабель, Ханський палац у Бахчисараї, альтанка в Херсонесі, де відбулося хрещення князя Володимира, внизу - гроно винограду, амфора, татарська і антична монети і квіти гірської лаванди.

Нагадаємо, що НБУ у 2017 році реалізував понад 1,2 млн пам'ятних монет на загальну суму 106,2 млн грн, що на 37,5% нижче доходу від реалізації монет за 2016 рік.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >