НБУ вперше встановив вимоги до кредитних посередників банків у споживчому кредитуванні

Поділитися
НБУ вперше встановив вимоги до кредитних посередників банків у споживчому кредитуванні Нацбанк взявся за посередників банків © Нацбанк України / Flickr
Нацбанк вестиме перелік кредитних посередників банків.

Національний банк встановивши вимоги до діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування відповідно до Закону України "Про споживче кредитування.

Відповідно до встановлених НБУ вимог кредитний посередник повинен:

  • належати до резидентів та мати повну цивільну дієздатність;
  • мати достатній рівень знань у сфері споживчого кредитування;
  • мати бездоганну ділову репутацію;
  • відповідати встановленим вимогам протягом усього періоду своєї діяльності. Таку відповідність постійно контролюватиме банк, з яким кредитний посередник уклав договір.

Якщо кредитний посередник відповідає усім вимогам, то він має право розпочати свою діяльність після укладення з банком посередницького договору та оприлюднення банком даної інформації на власному сайті.

У разі невідповідності кредитного посередника встановленим НБУ вимогам банк повинен:

  • достроково розірвати з ним посередницький договір;
  • звернутися до НБУ для виключення інформації про кредитного посередника з переліку;
  • припинити видачу споживчих кредитів із залученням такого кредитного посередника.

Зазначимо, що відповідальність за порушення кредитним посередником законодавства лежить на банку, з яким кредитний посередник уклав посередницький договір. Така вимога пояснюється тім, що Закон України "Про споживче кредитування" не наділяє Національний банк повноваженнями застосовувати заходи впливу до кредитних посередників за порушення законодавства у сфері споживчого кредитування.

Однак, Національний банк вестиме перелік кредитних посередників банків. Ведення переліку передбачає:

- автоматичне включення чи виключення інформації про кредитного посередника (на підставі отриманого від банку файл-повідомлення зі зворотним надсиланням НБУ квитанції-підтвердження про включення/виключення відомостей до/з переліку);

- збирання та облік загальних відомостей про кредитного посередника (найменування, адреси, номер телефону тощо) та про посередницький договір (дата укладення та номер, дата початку та закінчення дії, ПІБ підписантів, перелік посередницьких послуг, відомості про статус кредитного посередника).

Нагадаємо, що Національний банк переглянув підходи до ліцензування операцій фізичних осіб щодо розміщення коштів на закордонних рахунках і здійснення інвестицій за межі України. Про це йдеться в постанові НБУ №14 від 23 лютого.

Також повідомлялося, що Нацбанк посилив заходи щодо недопущення відпливу капіталу в Російську Федерацію як державу-агресора. Для реалізації цих заходів НБУ вніс зміни до ряду інструкцій і положень.

У лютому НБУ також пом'якшив валютні обмеження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі