Дельта Банк - НБУ визнав Дельта Банк Лагуна і ще два банки неплатоспроможними - Економіка - dt.ua

НБУ визнав "Дельта Банк" Лагуна і ще два банки неплатоспроможними

3 березня, 2015, 11:37 Роздрукувати

Власник банків вчасно не надав їм фінансової підтримки.

"Дельта Банк" - неплатоспроможний

Національний банк України визнав неплатоспроможними "Дельта Банк" та "Кредитпромбанк" бізнесмена Миколи Лагуна, а також "Омега банк". Таке рішення НБУ прийняв 2 березня, йдеться в повідомленні прес-служби регулятора у вівторок.

За даними НБУ, 94% (або 554 тис.) всіх вкладників "Дельта Банку" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки мають вклади в межах гарантованої суми у 200 тис. грн.

Головною причиною віднесення "Дельта Банку" до категорії неплатоспроможних у НБУ називають "невжиття власником банку своєчасних та дієвих заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність із вимогами законодавства України".

"З урахуванням системного значення "Дельта Банку" Міністерством фінансів України і Національним банком України всебічно обговорювалися плани реструктуризації банку та можливої участі держави в рекапіталізації (націоналізації - ред.). Але враховуючи незадовільний стан активів банку, регулятор був змушений прийняти рішення про визнання банку неплатоспроможним" - зазначається в повідомленні Нацбанку.

Наголошується, що антикризові дії акціонерів і керівництва банку щодо виправлення становища виявилися недостатніми, план рекапіталізації банку його акціонерами не був реалізований. "У кризових реаліях основні акціонери не змогли своєчасно збільшити капітал у необхідному обсязі та залучити ліквідність для забезпечення виконання зобов'язань перед вкладниками", - відзначає НБУ.

НБУ також визнав неплатоспроможними "Кредитпромбанк" і "Омега банк". Регулятор нагадує, що в січні 2015 року ці банки були віднесені до категорії проблемних і в них були призначені куратори від НБУ.

Причина - "у зв'язку з проведенням цими банками ризикової діяльності, про що свідчило погіршення показників їх фінансового стану". НБУ підкреслює, що після віднесення "Кредитпромбанку" та "Омега банку до категорії проблемних, Нацбанк не отримав від них "переконливих пропозицій" щодо фінансового оздоровлення, тоді як показники їх діяльності продовжували погіршуватися. Так, регулятивний капітал банків отримав досяг від'ємного значення, також банки продовжували порушувати вимоги нормативно-правових актів Національного банку України.

"Власником банків не були прийняті заходи щодо надання фінансової підтримки з метою приведення їх діяльності у відповідність з вимогами законодавства", - зазначили в НБУ.

Згідно з даними НБУ, станом на 1 січня 2015 року "Дельта Банк" займає 4 місце і належить до першої групи банків (найбільші). Співвласником та головою правління банку є український бізнесмен Микола Лагун.

"Кредитпромбанк" і "Омега банк" за класифікацією НБУ займають 76 і 103 місця відповідно і відносяться до четвертої групи банків (невеликі).

За матеріалами: ZN.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >