Банк Софіївський - НБУ визнав банкрутом донецький банк Софіївський - Економіка - dt.ua

НБУ визнав банкрутом донецький банк "Софіївський"

23 грудня, 2015, 11:59 Роздрукувати

Після початку подій в ОРДО і ОРЛО банк "Софіївський" переїхав у Київ і зайнявся валютообмінними операціями. Через нестачу ліквідності цей шлях виявився невдалим.

В Україні збанкрутував ще один банк © Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національний банк України постановою від 22 грудня відніс ПАТ Банк "Софіївський" до категорії неплатоспроможних.

Як повідомила директор департаменту банківського нагляду НБУ Катерина Рожкова, історично банк був розташований у Донецьку. Після початку антитерористичної операції банк переїхав до Києва, однак, майже весь кредитний портфель банку "Софіївський" сконцентрований у зоні АТО, через що якість його обслуговування значно погіршилася, що призвело до проблем з ліквідністю. Власники і менеджмент намагалися врятувати банк, шукаючи інвестора.

"пошуках альтернативного джерела доходів останнім часом банк сфокусувався на відкритті відділень з метою роздрібного валютообміну. Але, враховуючи суттєвий брак ліквідності, цей шлях виявися невдалим. Пошук інвестора, що міг би надати фінансову підтримку банку, не дав очікуваних результатів. Все це призвело до неплатоспроможності банку", - повідомила вона.

Дані статистичної звітності бакна "Софіївський" свідчать, що в банку недостатньо коштів для виконання своїх зобов'язань перед вкладниками і кредиторами.

"Власники істотної участі в банку не змогли вжити своєчасних заходів з достатньої фінансової підтримки для запобігання настанню неплатоспроможності банкуу", - зазначили в НБУ.

Читайте також: НБУ визнав неплатоспроможним колишній донецький "Унікомбанк"

Як писало ZN.UA у 2014-2015 рр. Україна зіткнулася з важким банківською кризою. За даними дослідження фонду Демініціатив їм. Кучеріва та Центру ім. Разумкова, на кінець липня 2015-го 76,5% українців зовсім або переважно не довіряли банкам.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >