НБУ: Україні життєво необхідно якнайшвидше відновлення співпраці з МВФ

Доповнено
Поділитися
НБУ: Україні життєво необхідно якнайшвидше відновлення співпраці з МВФ Швидке відновлення співпраці з МВФ є життєво необхідним для України, заявили в НБУ © Андрій Товстиженко, DT.UA
У НБУ стверджують, що проводять валютні інтервенції для згладжування надмірних коливань курсу гривні.

Затримка відновлення співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною може мати негативні наслідки для фінансової стабільності держави та рівня добробуту українців.

Відповідна інформація міститься в коментарі Національного банку України у зв'язку з попередженням директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард про можливість заморожування співпраці.

"Ми вважаємо життєво необхідним відновлення співпраці з міжнародними донорами і, в першу чергу, з МВФ", – йдеться в коментарі.

Наголошується, що НБУ вживає заходів для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності, зокрема, проводячи стриману монетарну політику для зниження інфляції, а також валютні інтервенції для згладжування надмірних коливань курсу національної валюти.

"У той же час досягненню цих цілей загрожують зовнішні шоки і внутрішня політична нестабільність", – йдеться в заяві.

Напередодні директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що Фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.

У свою чергу посол США в Україні Джеффрі Пайетт назвав заяву Лагард про ризик припинення підтримки Фондом черговим аргументом необхідності проведення реформ.

Раніше агентство Bloomberg писало про те, що після відставки міністра-реформатора Айвараса Абромавичуса і його заяв про корупцію у владі, серед інвесторів знову з'явилися страхи про дефолт України через побоювання про уповільнення реформ.

У Держдепартаменті вже заявили, що США хочуть бачити продовження реформ Абромавичуса в Україні. Також посли країн G7 закликали Україну продовжувати курс реформ у співпраці з МВФ.

Джерела DT.UA в Адміністрації президента оцінюють ймовірність відставки прем'єр-міністра і переформатування уряду в 60%. Разом з тим, вони припускають, що склад Кабміну можуть змінити і без звільнення Яценюка. Чим може закінчитися урядова криза в Україні – читайте в статті Юлії Мостової "За ширмою" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі