НБУ у вересні може підвищити облікову ставку щонайменше до 18% - банкіри

Поділитися
НБУ у вересні може підвищити облікову ставку щонайменше до 18% - банкіри
До кінця року облікову ставку можуть підняти до 18,5%.

Національний банк України (НБУ) може у вересні підвищити облікову ставку щонайменше до 18%, про що місяць тому попереджали в НБУ, пояснюючи таку можливість інфляційними ризиками. Про це заявляє ряд банкірів, пише "Інтерфакс-Україна".

"Облікова ставка у вересні може зрости на 0,5%. Підвищення облікової ставки буде опосередковано сприяти послабленню тиску на гривню. Слідом за підвищенням облікової ставки можуть зрости депозитні і кредитні ставки на 0,5%", - сказав голова правління РВС Банку Владислав Кравець.

Начальник управління фінансового департаменту Укргазбанку Віктор Пастернак також вважає, що НБУ підвищить облікову ставку в вересні.

"Національний банк України може підвищити облікову ставку до 1%. Зараз спостерігається сезонна девальвація гривні, що, у свою чергу, впливає на інфляцію, а підвищення облікової ставки НБУ впливає на стримування інфляції", - сказав він.

За оцінкою Пастернака, підвищення облікової ставки підвищує вартість гривні, але прямого впливу на курс гривні не зробить.

Начальник відділу по роботі з інвесторами банку "Кредит Дніпро" Андрій Приходько також прогнозує зростання облікової ставки.

"Погіршення умов фінансування для України на тлі прискорення девальвації в серпні створює передумови для підвищення облікової ставки. Тому невелике підвищення облікової ставки цілком можливе. Жорстка монетарна політика збільшить прибутковість і привабливість гривневих інструментів, що повинно знизити тиск на курс (гривні) та інфляцію. Зростання облікової ставки прямо вплине на прибутковість ОВДП і депозитних сертифікатів, вплив на ставки по депозитах і кредитах буде більш опосередкованим і з певним часовим лагом", - сказав він.

Приходько також зазначив менш сприятливі умови для залучення країною фінансування порівняно з минулим роком. "Якщо в минулому році Україна залучила млрд від розміщення 15-річних євробондів за ставкою 7,375%, то в цьому році вдалося залучити суму в чотири рази менше ($ 725 млн) лише на рік і під 9,1%. Ми бачимо явне погіршення умов фінансування для України. Торгові війни, геополітична напруженість, посилення монетарної політики ФРС США і очікування уповільнення світової економіки призвели до відтоку інвесторів з ринків, що розвиваються, ситуація на ринках капіталу погіршилася, в тому числі для України. У другій половині року також помітно падіння інтересу нерезидентів до внутрішніх облігацій України. Портфель ОВДП нерезидентів скоротився майже в два рази з 14,6 млрд грн на кінець першого кварталу 2018 року до 7,5 млрд грн на даний момент", - сказав він.

Голова правління Піреус Банку Сергій Наумов також вважає, що облікова ставка може незначно зрости у вересні.

"Незважаючи на те, що інфляція сповільнилася влітку поточного року, інфляційні очікування як і раніше високі. Ми входимо в осінній період, коли сезонно зростає валютний курс і ймовірність підвищення тарифів на газ для населення висока. Тому вважаю, що НБУ може в черговий раз розглянути підвищення облікової ставки, але не думаю, що кардинально. Якщо облікова ставка підвищиться, думаю, ставки, як по депозитах, так і по кредитах будуть рости, але не відразу і не кардинально", - сказав банкір.

Як зазначив Наумов, підвищення облікової ставки може викликати приплив валюти в країну, що надасть підтримку курсу гривні.

"Облікова ставка також впливає на привабливість для інвесторів вкладати короткострокові інвестиції в держоблігації. Тому підвищення облікової ставки може викликати приплив валюти в країну, що ми і спостерігали в першій половині року, коли курс гривні серйозно зміцнився. Крім того, позитивно на курс валюти і настрій інвесторів може вплинути і черговий транш МВФ, який, я думаю, ми все-таки отримаємо. Так що гривня, на мою думку, не впаде драматично до кінця року і буде перебувати в межах минулорічних значень", - сказав він.

Експерти також не виключають підвищення облікової ставки НБУ надалі.

"Все залежить від інфляції. При зростанні інфляції НБУ може продовжити практику підвищення облікової ставки", - сказав Пастернак.

"До кінця року при збереженні нинішніх тенденцій облікова ставка може бути збільшена до 18,5%", - вважає Кравець.

Повідомлялося, що НБУ вирішив слідувати подальшому посиленню монетарної політики та з 12 липня підвищив облікову ставку до 17,5% з 17%.

Це п'яте підвищення облікової ставки з жовтня минулого року: НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% річних до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року, до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% з 1 березня цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі