НБУ спрогнозували вплив виборів на банківську систему - Економіка - dt.ua

НБУ спрогнозували вплив виборів на банківську систему

28 березня, 2019, 11:17 Роздрукувати

Загальна ситуація на валютному ринку залишається сприятливою - Нацбанк.

© Нацбанк України / Flickr

Національний банк України (НБУ) не бачить загрози в майбутніх виборах для банківської системи. Про це йдеться у відповіді НБУ на запит агентства УНІАН.

"Згідно з даними оперативної статистики, Національний банк не зафіксував відтоку вкладів у банківській системі в березні. Загальний обсяг депозитного портфеля платоспроможних банків не знизився ні з початку 2019 року, ні з початку березня зокрема", - йдеться в коментарі НБУ.

За інформацією регулятора, депозитний портфель фізичних осіб продовжує демонструвати високі темпи зростання за рахунок вкладень громадян в національній валюті. Також стабільно високою залишається ліквідність банківської системи. Обсяг коштів банків на кореспондентських рахунках і їх вкладень в депозитні сертифікати НБУ на 27 березня перевищує 100 млрд грн, зазначив регулятор.

У березні НБУ зафіксував "збільшення попиту населення на валюту". Але загальна ситуація на валютному ринку залишається сприятливою. "Обсяги продажу валюти населенням з початку року перевищують обсяги купівлі. У той же час, чиста купівля валюти Нацбанком з початку року станом на 27 березня становить $ 625 млн", - додав регулятор.

Ключових факторів сприятливої ​​ситуації кілька, уточнили в НБУ. Зокрема це позитивна зовнішня цінова кон'юнктура для товарів українського експорту, слабке зростання імпорту товарів і низькі обсяги репатріації дивідендів за кордон, а також приплив іноземного капіталу в державні цінні папери.

Читайте також: НБУ, ФГВФО та СБ вдосконалюють механізми врегулювання неплатоспроможності банків

Раніше в НБУ також заявляли, що майбутні президентські вибори не вплинуть на курс національної валюти, оскільки Нацбанк не утримує його. "Ніхто спеціально не тримає гривню. Нацбанк проводить політику плаваючого обмінного курсу. Відповідно до неї, курс гривні визначається ринком", - пояснив член ради НБУ Василь Фурман.

Зараз зміцненню нацвалюти сприяє сприятлива для України кон'юнктура на світових ринках, додав економіст. "Великі економіки зараз не піднімають облікову ставку, кошти, навпаки, повертаються на ринки, що розвиваються ... Грівнепадів не буде", - запевнив Фурман.

За матеріалами: УНІАН /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >