Нацбанк скасував обмеження на репатріацію коштів від продажу цінних паперів - Економіка - dt.ua

НБУ скасував обмеження на репатріацію коштів від продажу цінних паперів

9 вересня, 18:25 Роздрукувати

Регулятор також розширив перелік операцій з рахунками нерезидентів.

© Прес-центр НБУ

Національний банк України (НБУ) скасував щомісячний ліміт у сумі EUR5 млн на репатріацію коштів від реалізації цінних паперів, корпоративних прав, а також засобів, одержаних в результаті зменшення статутних капіталів юридичних осіб і виходу з господарських товариств іноземних інвесторів. Про це йдеться в повідомленні НБУ.

НБУ також розширив перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів. Зокрема, на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів центробанк дозволив зарахування коштів у гривнях, одержаних в якості дивідендів, процентних доходів по цінних паперів та інших доходів за об'єктами прав власності в Україні, які не пов'язані з їх відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

"Зазначені ослаблення разом з раніше скасованим обмеженням на репатріацію дивідендів дають можливість нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами в іноземній валюті, так і в гривні. Спрощення процедури повернення іноземних інвестицій також сприятиме їх подальшому припливу в Україну", - наголошується в повідомленні.

Крім цього, щоб уникнути різночитань НБУ уточнив, що діючий e-ліміт EUR2 млн / рік для інвестицій юридичних осіб-резидентів за кордон поширюється також на придбання цінних паперів іноземних емітентів та облігацій зовнішньої державної позики України.

Чергові валютні ослаблення затверджено постановою правління НБУ №113 від 9 вересня 2019 року "Про затвердження змін до Положення про заходи захисту і визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті", які набирають чинності 10 вересня 2019 року.

Читайте також: Наглядова рада Ощадбанку підтвердила намір оскаржити в суді рішення НБУ щодо дискваліфікації її членів

Нагадаємо, що в лютому НБУ дозволив компаніям і банкам з іноземними інвестиціями репатріювати дивіденди за 2018 рік.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >