НБУ розраховує отримати транш МВФ до кінця осені – Чурій

Поділитися
НБУ розраховує отримати транш МВФ до кінця осені – Чурій © mignews.com.ua
Це дозволить залучити кошти і інших міжнародних організацій.

Національний банк України (НБУ) прогнозує, що отримає черговий транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках програми EFF до кінця осені. Про це заявив заступник голови центробанку Олег Чурій в ході "круглого столу", який організовано "Фінансовим клубом".

"Наш прогноз – нам вдасться домовитися з МВФ, і в наш прогноз ми закладаємо отримання траншу до кінця осені в сумі близько $ 2 млрд", - сказав він.

Він нагадав, що співпраця з Фондом відкриває Україні шлях до залучення фінансування від інших міжнародних організацій, таких як Світовий банк і Європейська комісія, на загальну суму близько $ 1,5 млрд.

"Ми можемо отримати ці кошти до кінця року", - сказав Чурій.

За його словами, це буде позитивним сигналом для приватних інвесторів, і Україна зможе вийти на зовнішній борговий ринок і розмістити більш довгі цінні папери і за більш низькою ставкою (порівняно з останнім шестимісячним випуском на $ 725 млн, що розміщені з прибутковістю 9,1% річних – ред.).

"Ми очікуємо, що Міністерство фінансів зможе розмістити євробонди на суму близько $ 1,5 млрд. Це досить серйозна сума, яка зайде в резерви, яка дасть змогу країні здійснювати зовнішні виплати і Національному банку операції на валютному ринку", - сказав він.

У той же час Чурій звернув увагу, що вартість запозичення на зовнішньому ринку залежить не тільки від МВФ, але і від ситуації на світових ринках.

"Вона на сьогодні не зовсім сприятлива для ринків, що розвиваються. Але ситуація динамічна і може швидко змінитися. Принаймні, у Мінфіну буде можливість вийти з позикою, яка необхідна для фінансування поточних виплат за боргами, і дефіциту бюджету", - сказав він.

Повідомлялося, що під час візиту місії МВФ в Україну у вересні уряд має намір почати переговори про надання коштів за новою програмою співпраці.

Як пише в своїй статті для DT.UA Павло Гайдуцький, у 2000-2004 рр. Україна зовсім не брала кредити у МВФ, а взяті раніше (4,3 млрд дол.) повністю погасила. За 2005-2009 рр. у МВФ були запозичені 10,6 млрд дол., а за 2014-2017 рр - ще 12 млрд. Всього за 13 років (2005-2017 рр.) Україна отримала від МВФ 26,6 млрд дол. Це в шість разів більше, ніж за попередні 13 років (1991-2004).

Повідомлялося, що Україні в найближчі роки буде потрібно нова програма підтримки Міжнародного валютного фонду. Великі ризики пов'язані із зовнішніми платежами країни – ймовірно, що необхідно буде перекредитувати 100% зобов'язань.

Детальніше про порівняння розвитку української економіки в різні періоди читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Сага про українські реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі