Нацбанк озвучив прогноз зростання зарплат в Україні - Економіка - dt.ua

НБУ прогнозує уповільнення зростання зарплат

8 лютого, 20:12 Роздрукувати

Регулятор вважає, що міграційні настрої українців ослабнуть, а разом з ними і зростання зарплат в Україні.

Зростання номінальної зарплати в 2019 році очікується 16% © podrobnosti.ua

Національний банк України в січневому інфляційному звіті прогнозує зростання реальних зарплат в Україні на 7% в 2019 році, з поступовим зниженням до 4%.

"Темпи зростання середньої номінальної заробітної плати будуть сповільнюватися (з близько 16% в поточному році до 9% у 2021 році) як за рахунок ослаблення відтоку робочої сили в країни ЄС, так і за рахунок зниження темпів конвергенції зарплат", — йдеться у звіті.

При цьому Нацбанк зберігає прогноз по рівню безробіття (8,5-8,7%), що обумовлено уповільненням темпів зростання економіки на тлі жорсткої монетарної та фіскальної політики.

За підсумками року регулятор прогнозує інфляцію 6,3%, та 5% - до кінця 2020 року. Щодо зростання ВВП прогноз Нацбанку практично не змінився: 2,5% - в 2019 році, 2,9% та 3,7% - у 2020-2021 році.

"В 2019-2020 роках споживча інфляція буде знижуватися — до верхньої межі цільового діапазону 5% ± 1 п. п. на початку 2020 року і цільового рівня 5% в кінці року. Прогноз зростання цін в 2019 році залишається незмінним — 6,3% на кінець року", — йдеться в повідомленні.

Національний банк поліпшив прогноз міжнародних резервів. Після розширення у 2018 році в подальшому дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України прогнозується в межах 3-4% ВВП.

"Продовження співпраці з МВФ, що є ключовим припущенням прогнозу на тлі збереження жорсткої монетарної політики, дозволить зберегти доступ до міжнародних ринків капіталу на прогнозному горизонті як для приватного сектору, так і державного. Це дозволить профінансувати дефіцит поточного рахунку і разом з отриманням офіційного фінансування зберегти міжнародні резерви на рівні близько 21 млрд дол. США", - йдеться в доповіді НБУ.

Читайте також: В Україні прискорилася інфляція — Держстат

Раніше в Нацбанку повідомили про те, що очікують зростання відрахувань від трудових мігрантів в 2019 році. За попередніми підрахунками, мігранти можуть перерахувати більше 12 мільярдів доларів. За даними Світового банку, в структурі ВВП перекази від заробітчан складають 10% ВВП.

Раніше представники великого бізнесу підписали меморандум, який покликаний зменшити трудову міграцію українців і створити нові робочі місця. За даними Інституту демографії і соціальних досліджень, Україна втратить три мільйони працездатного населення до 2030 року.

Бурхливий міграційний потік щорічно забирає з України потужний трудовий ресурс, збіднюючи і без того небагатий вітчизняний ринок праці. Детальніше про міграційні ризики для України читайте у статті Тетяни Кириленко "Вектори українського заробітчанства" і статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >