НБУ продає прострочені кредити через майданчики США

Поділитися
НБУ продає прострочені кредити через майданчики США Американські майданчики FFN і DebtX підключили до продажу проблемних кредитів © ZN.UA
Оголошені перші торги "поганих" кредитів на $ 410 млн.

Американські майданчики FFN і DebtX оголосили перші торги $ 410 млн "поганих" кредитів, які перебувають у заставі НБУ.

Так, американські спеціалізовані майданчики First Financial Network (FFN, Оклахома-Сіті) і The Debt Exchange, Inc. (DebtX, Делавер) оголосили про дебютних для них первинних продажах прострочених кредитів від імені Національного банку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) України.

"На початковому етапі відбудеться продаж пакета з 52 кредитів на загальну суму $ 170 млн. (4,6 млрд грн)", – повідомила FFN, відзначаючи, що діє також від імені Нацбанку України.

Згідно з повідомленням, пропонований через цей майданчик пакет складається з комерційних кредитів, за якими не виконуються кредитні зобов'язання. Різні кредити з цього пакету забезпечені різними видами застави, включаючи великий діючий роздрібний продуктовий бізнес, завод по виробництву устаткування, компанії з переробки сільськогосподарської продукції, комерційні об'єкти нерухомості, землю та інші активи.

FFN уточнює, що мова йде про продаж цього портфеля одним лотом, і додає, що потім очікуються більші продажу.

Згідно з повідомленням, інформація, необхідна для проведення due diligence, буде доступна кваліфікованим інвесторам через захищений веб-сайт, а онлайн-торги призначені на 19 вересня 2017 року.

"Від імені ФГВФО компанія DebtX проводить закритий аукціон вартістю близько 6,5 млрд грн ($ 240 млн) за кредитами, отриманими від ліквідації декількох банків", – сказано в оголошенні на сайті іншого майданчика.

DebtX вказує, що матеріали для due diligence будуть доступні найближчим часом, а пропозиції почнуть прийматися у вересні.

Оновлений на початку березня цього року Меморандум про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою розширеного фінансування EFF містив норму про продаж активів на суму мінімум 10 млрд грн на міжнародних платформах проблемних активів до кінця червня 2017 року.

Читайте також: Споживчі кредити подорожчали

Раніше повідомлялося, НБУ зацікавлює іноземних інвесторів купувати проблемні кредити українських банків.

На думку експертів, безповоротні кредити компаніям "Lauffer", агрохолдингу "Креатив", ТРЦ "Гулівер", групі компаній Allseeds", видані "Ощадбанком" та іншими держбанками - причина високої інфляції в Україні.

Також експерти вважають, що Фонд гарантування вкладів фізосіб не може ефективно контролювати права вимог за кредитами, так як не є професійним кредитором.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі