НБУ посилив умови залучення валютних депозитів

Поділитися
НБУ посилив умови залучення валютних депозитів НБУ продовжує політику позбавлення від доларів © ua.championat.com
Нацбанк, продовжуючи політику щодо позбавлення української економіки від надмірної доларизації, посилив обов'язкове резервування з коштів в інвалюті. У НБУ вважають, що це зробить гривню стабільною "в умовах нестійкої кон'юнктури світових ринків і підвищеної мінливості обмінних курсів валют і транскордонного руху капіталу".

Національний банк України (НБУ) вирішив посилити обов'язкове резервування за довгостроковими (з 3% до 5%) і короткостроковими (з 9% до 10%) коштами і депозитами в іноземній валюті юридичних і фізичних осіб, а також за коштами депозитів фізосіб в інвалюті до запитання і за коштами на поточних рахунках (з 10% до 15%).

Відповідне рішення закріплене постановою НБУ №241 від 20 червня, воно набуває чинності з 1 липня 2013 року.

Згідно з постановою, також посилюється норматив обов'язкового резервування за коштами, залученими від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів в іноземній валюті (крім російських рублів) - з 3% до 5%.

- НБУ стимулює банки менше залучати валютних депозитів

Разом з тим, валюти для юросіб умови залишаються ті ж: НБУ зберігає норматив обов'язкового резервування за депозитами до запитання в інвалюті і за коштами на поточних рахунках на рівні 10%.

Нормативи обов'язкового резервування за строковими депозитами, депозитами до запитання і коштами на поточних рахунках фізосіб і юросіб у гривні, а також за гривневими залученнями і залученнями у російських рублях у банків-нерезидентів зберігаються на нульовому рівні.

- Валютні і гривневі депозити мають гарантуватися державою однаково

НБУ прийняв таке рішення, зокрема, з урахуванням уповільнення темпів зростання національної економіки через несприятливу ситуацію у провідних економіках світу.

"Нестабільність міжнародних товарних і фінансових ринків обумовлює потребу в завчасній мінімізації пов'язаних з нею ризиків. У таких умовах залишається необхідність прийняття подальших заходів щодо дедоларизації економічних відносин шляхом поглиблення диференціації нормативів обов'язкового резервування з посиленням преференційних умов резервування коштів, залучених у національній валюті", - наголошується в повідомленні.

У НБУ вважають, що прийняте рішення буде сприяти підтримці стабільності гривні в умовах нестійкої кон'юнктури світових ринків і підвищеної мінливості обмінних курсів валют і транскордонного руху капіталу.

Крім того, Нацбанк знизив розмір суми, яку банки повинні формувати на окремому рахунку в НБУ з 50% до 40% загального розміру обов'язкових резервів.

Одночасно, НБУ підвищив обсяг обов'язкових резервів, які повинні спрямовуватися банками на свій кореспондентський рахунок у центральному банку щоденно на початок операційного дня з 50% до 60%.

Як повідомлялося, в останній раз НБУ змінював нормативи обов'язкового резервування у червні 2012 року. !zn

Читайте також:

НБУ: Вкладники повинні більш відповідально обирати банки

Банкір: Фонд гарантування вкладів не повинен страхувати валютні депозити

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі