НБУ побачив у підвищенні тарифів на газ позитив для зниження інфляції - Економіка - dt.ua

НБУ побачив у підвищенні тарифів на газ позитив для зниження інфляції

10 травня, 2016, 17:09 Роздрукувати

Приведення тарифів до ринкового рівня полегшить досягнення рівня інфляції близько 8% у 2017 році.

У Гонтаревої задоволені тим, що рішення Гройсмана підвищити тарифи полегшило роботу Нацбанку © Андрій Товстиженко, DT.UA

Національний банк України зберігає свої очікування щодо інфляції на рівні близько 12% в 2016 році, при цьому зазначає, що приведення комунальних тарифів до ринкового рівня в поточному році полегшить завдання зі зниження рівня інфляції в середньостроковій перспективі.

"За оцінками НБУ, інфляційна мета на кінець 2016 року (12% +/-3 п. п.) залишається досяжною... Більш того, приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня вже в цьому році (а не наступного, як це закладалося в поточному прогнозі) полегшить завдання НБУ за досягнення інфляційної цілі 2017 року (8% +/- 2 п. п.)", - повідомляється на веб-сайті регулятора.

Як наголошується в повідомленні, надалі очікується більш значний внесок адміністративно-регульованої компоненти інфляції у зв'язку з відміною знижки на газ для населення в квітні і нещодавно оголошених урядом високих темпів зростання тарифів на опалення і гарячу воду.

Читайте також: Глава "Нафтогазу" прогнозує надходження 7 млрд грн до бюджету після підвищення тарифів на газ

Разом з тим, за оцінкою НБУ, це значною мірою може бути компенсовано більш тривалим, ніж закладено в поточному прогнозі, дією факторів пропозиції, що стримує зростання цін на сирі продукти харчування.

Нацбанк зазначає, що в квітні інфляція сповільнилася до однозначного рівня (9,8% з 20,9% у березні), як і очікувалося.

При цьому, за оцінкою НБУ, найбільший внесок у квітні інфляцію зробило зростання цін на природний газ для населення у зв'язку з відміною знижки (діяла до 31 березня включно), що призвело до зростання цін по категорії "природний газ" на 48,4%.

На рівень інфляції у квітні також вплинуло подорожчання алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива, що в цілому відповідало очікуванням НБУ. Разом з тим, зростання інфляції стримувався очікуваним зниженням цін на продукти харчування.

Як повідомлялося з посиланням на дані Державної служби статистики, зростання споживчих цін в Україні у квітні 2016 року прискорився до 3,5% порівняно з 1% у березні і зниженням на 0,4% в лютому.

В 2016 році уряд і Нацбанк прогнозують уповільнення інфляції приблизно до 12% при зростанні економіки близько 1%.

Читайте також: Україна очолила світовий рейтинг за рівнем інфляції

Згідно дорожньої карти НБУ по переходу до інфляційного таргетування, до кінця 2016 року інфляція повинна знизитися до 12% +(–)3%, до кінця 2017 року - до 8%+(–)2%, до кінця 2018 року– 6%+(–)2%, потім передбачається підтримка інфляції на рівні 5%+(–)1% в тривалій перспективі починаючи з кінця 2019 року.

Для досягнення цілей щодо зниження інфляції до 12% до кінця 2016 року і 8% до кінця 2017 року передбачається проведення процентної політики, яка відповідає інфляційних цілей – збереження внутрішньої вартості гривні за рахунок відносно високих процентних ставок (політика дорогих грошей), згладжування надмірних коливань обмінного курсу – інтервенції будуть використовуватися для згладжування коливань обмінного курсу без протидії стійким тенденціям до зміцнення/знецінення, а також напрям монетарної політики виключно на цілі цінової стабільності, недопущення використання емісійних коштів для фінансування фіскальних і квазіфіскальних потреб і зважена бюджетна політика, спрямована на обмеження дефіциту бюджету. Крім того, передбачається приведення адміністративно регульованих цін до ринково обґрунтованого рівня.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >