Нацбанк хоче, щоб ідентифікацію клієнтів банків взяли на себе посередники - Новини економіки. Огляди економічної ситуації в Україні та світі. - dt.ua

НБУ планує залучати посередників для ідентифікації клієнтів банків

14 червня, 15:45 Роздрукувати

Регулятор підготував проект постанови.

© Нацбанк України/Facebook

Національний банк України (НБУ) хоче залучити третіх осіб для виконання функції з ідентифікації і верифікації фізосіб при відкритті рахунків у банку. З цією метою регулятор розробив проект постанови "Про затвердження змін до інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах".

Документ передбачає на підставі договору доручення з банком, який є абонентом-ідентифікатором, при відкритті рахунку використовувати інформацію щодо ідентифікаційних даних клієнтів – фізичних осіб, отриману за допомогою системи електронної ідентифікації BankID.

Крім того, банки зможуть доручати юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям-резидентам і фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів банку.

Банки також можуть отримати право зараховувати на поточні рахунки фізичних осіб кошти успадкованих від погашення ощадних (депозитних) сертифікатів та процентів за ним.

Також проектом передбачено скасування норми щодо подання фізичними особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність під час відкриття поточного рахунку в банку копії документа, що підтверджує взяття фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, на облік в органі Пенсійного фонду України.

Читайте також: Глава НБУ подав кандидатури на посади своїх заступників – ЗМІ

Повідомлялося, що близько 37% громадян України не мають жодного відкритого банківського рахунку. Рівень фінансової інклюзії в країні є недостатнім, хоча частка безготівкових розрахунків зростає.

Нацбанк знизив з 6 до 5 балів за 10-бальною шкалою оцінку кредитного ризику і ризику прибутковості банківського сектора країни.

 

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 13 жовтня-19 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >