НБУ планує в 2 рази знизити рівень доларизації економіки

Поділитися
НБУ планує в 2 рази знизити рівень доларизації економіки © Нацбанк України / Flickr
20% - "природний рівень" доларизації економіки.

Національний банк має намір зменшити рівень доларизації економіки України з 42-43% до 20%. Про це заступник голови НБУ Дмитро Сологуб заявив в ході зустрічі з представниками бізнесу, повідомляє прес-служба регулятора.

За словами Сологуба, рівень доларизації економіки України в 2018 році становив 43% і 42% по валових кредитах і депозитах відповідно, тоді як Нацбанк оцінює природний показник доларизації, який відповідає потребам бізнесу і населення у використанні іноземної валюти для здійснення зовнішньоекономічної діяльності і страхування від валютних ризиків на рівні близько 20%.

"Зниження доларизації економіки до природного рівня має відбутися через успішну реалізацію Національним банком політики інфляційного таргетування, проведення зваженої макрополітики, подальший розвиток фінсектора з появою нових інструментів ринку капіталу і зростання довіри до національної валюти, зокрема, на тлі проведення валютної лібералізації", – сказано в повідомленні.

При цьому, за словами заступника голови НБУ, зниження рівня доларизації буде відбуватися природним шляхом і Національний банк не планує вводити обмеження для громадян чи підприємств.

Нагадаємо, 7 лютого набув чинності закон "Про валюту і валютні операції", що передбачає запровадження понад 20 послаблень на валютному ринку. Зокрема, дозвіл оnline-купівлі іноземної валюти фізичними особами (до 150 тисяч грн/день в еквіваленті).

Раніше Нацбанк скасував вимогу до юросіб щодо обов'язкового резервування коштів для купівлі валюти - так зване правило "Т+1". Тепер компанії зможуть купувати валюту день у день. Із 1 березня регулятор знижує норму обов'язкового продажу експортної виручки до 30% з 50%.

Докладніше про інші чинники, що впливають на стабільність валютного курсу та зростання золотовалютних резервів, читайте у статті Андрія Гайдуцького "Герої нашої економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі