НБУ визначився зі стратегічними цілями на поточний рік - Економіка - dt.ua

НБУ опублікував програму дій на 2020 рік

16 січня, 11:55 Роздрукувати

Названі стратегічні цілі регулятора на поточний рік.

© Нацбанк України / Flickr

Національний банк України (НБУ) оприлюднив Програму дій на 2020 рік, яка стане річною дорожньою картою для реалізації середньострокової стратегії центрального банку.

Як наголошується в повідомленні НБУ, нова Програма дій на 2020 рік визначає пріоритетні кроки для подальшого прогресу в досягненні кожної з семи стратегічних цілей НБУ: 1) забезпечення низької інфляції; 2) стабільної, прозорої та ефективної банківської системи; 3) відновлення кредитування; 4) ефективного регулювання фінансового сектора; 5) вільного руху капіталу; 6) фінансової інклюзії; 7) розвиток сучасного, відкритого, незалежного та ефективного центрального банку.

Ключовими пріоритетами НБУ в 2020 році стануть:

Поліпшення взаємодії з урядом в рамках виконання Меморандуму між Кабінетом міністрів України і НБУ про взаємодію з метою досягнення сталого економічного зростання та цінової стабільності.

Сприяння ефективному функціонуванню держбанків.

Введення законодавчих змін для спрощення кредитування. Зокрема, щодо розвитку вторинного ринку непрацюючих кредитів (NPL).

Забезпечення прийому банками землі в якості застави без обмежень відповідно до законодавства про обіг сільгоспземель.

Впровадження закону про "спліт", розробка моделі регулювання ринку небанківських фінустанов за сегментами, підготовка проектів нових законів, початок впровадження ефективної системи регулювання та нагляду за небанківським фінансовим сектором.

Впровадження принципів Плану протидії розмивання бази оподаткування і виведення прибутку з-під оподаткування (план дій BEPS), сприяти прийняттю відповідних законопроектів.

Відкриття міжнародному депозитарію Euroclear рахунку в депозитарії НБУ, що полегшить доступ іноземних інвесторів до державних цінних паперів у гривні.

Реалізація програми заходів по підвищенню фінансової грамотності.

Удосконалення регулювання і введення вимоги до банків та іншим банкам щодо розкриття інформації про фінансові послуги та захисту прав споживачів.

Продовження внутрішнього розвитку НБУ, зокрема підвищення прозорості для всіх зовнішніх стейкхолдерів, вдосконалення технології, інформаційної інфраструктури та забезпечення високого рівня диджитализации процесів.

Читайте також: "Я, звичайно, повний профан в економіці": в мережу злили дві частини розмови Гончарука з керівництвом НБУ і Мінфіну

Як писало DT.UA, хоча Нацбанк і декларує, що середня ставка за кредитами юридичним особам знизилася до 15%, реальна ставка для підприємств починається з 18% річних. При цьому в інших країнах підприємства можуть брати кредитні кошти під 2-5% річних.

Більш детально читайте у статті Володимира Компанійця "Экономанализ: з якою економікою Україна починає рік".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >