НБУ дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в українських банках - Економіка - dt.ua

НБУ дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в українських банках

4 квітня, 11:44 Роздрукувати

Україна поступово переходить до вільного руху капіталу - Нацбанк.

© Нацбанк України / Flickr

Національний банк надав можливість іноземним компаніям відкривати рахунки в банках України. Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Для поступового переходу України до вільного руху капіталу Національний банк надає можливість відкривати рахунки новим суб'єктам фінансового ринку України - юридичним особам-нерезидентам, в тому числі іноземним інвестиційним фондам і компаніям з управління активами, що діють від імені таких інвестиційних фондів.

Право відкривати рахунки в українських фінансових установах і здійснювати через такі рахунки валютні операції юридичним особам - нерезидентам України передбачають Закони "Про валюті і валютні операції" та "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій", а також Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

З цією метою Національний банк оновив Інструкцію про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтів банків і кореспондентських рахунків банків - резидентів та нерезидентів.

Вона, зокрема регулює порядок відкриття / закриття банками: рахунків клієнтів - резидентів і нерезидентів України (фізичних і юридичних осіб); кореспондентських рахунків банків - резидентів та нерезидентів; рахунків міжнародних фінансових організацій, а також керуючого за договором управління майном.

"Спрощення в порядку відкриття рахунків клієнтів, передбачене в Інструкції, позитивно вплине на умови ведення бізнесу в Україні завдяки таким новаціям: скасування подання клієнтами банків при відкритті рахунків картки із зразками підписів - відтепер розпорядження рахунком здійснюватиметься на підставі переліку осіб, які згідно із законодавством мають на це право, і що не вимагає нотаріального посвідчення; зміна найменування юридичної особи не передбачає закриття діючих рахунків ", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: ФГВФО оскаржить у Верховному суді скасування ліквідації банку "Хрещатик"

Нагадаємо, що НБУ в рамках валютної лібералізації почав заміну генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій на нові - безстрокові.

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >