НБУ дозволив фінкомпаніям встановлювати власний курс нацвалюти - Економіка - dt.ua

НБУ дозволив фінкомпаніям встановлювати власний курс нацвалюти

29 березня, 2019, 18:03 Роздрукувати

Зміни набувають чинності 30 березня 2019 року.

© Нацбанк України / Flickr

Національний банк України (НБУ) дозволив небанківським фінансовим установам встановлювати власний курс для перерахунку в гривні переказів фізичних осіб, що надійшли в іноземній валюті, якщо одержувач бажає отримати кошти в гривні. Зміни затверджені постановою НБУ № 52 від 28 березня 2019 року "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", яка набирає чинності 30 березня 2019 року.

Відзначається, що раніше небанківська фінансова установа мала використовувати для цього курс банку, в якому вона обслуговувалася.

Також НБУ дозволив юридичним особам-нерезидентам конвертувати всі гривневі кошти на лоро-рахунках в валюту протягом дня. До цього вони могли купувати валюту тільки в межах залишку в гривні на початок операційного дня.

"Це зрівнює юросіб-нерезидентів в можливостях з резидентами, для яких з 7 лютого 2019 року вже було скасовано вимогу попереднього резервування гривні для покупки валюти (режим Т + 1)", - йдеться в повідомленні центробанку.

Крім цього, постановою № 52 уточнено норми по накопиченню юридичними особами-резидентами валюти для погашення боргових зобов'язань перед нерезидентом за кредитним договором. Так, визначено, що "чергова дата платежу" - це найближча дата, визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо за основною сумою, відсотками, комісіями, зборами і т.д.).

Читайте також: НБУ, ФГВФО та СБ вдосконалюють механізми врегулювання неплатоспроможності банків

Нагадаємо, що НБУ в рамках валютної лібералізації почав заміну генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій на нові - безстрокові.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >