Найближчим часом українська банківська система може кардинально змінитися - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Найближчим часом українська банківська система може кардинально змінитися - експерт Банківську систему чекають зміни
Нетрадиційні фінустанови можуть витіснити з ринку традиційні банки.

Банківська система України може опинитися в кризовій ситуації, якої ще не знала вітчизняна економіка. Про це у своїй статті для DT.UA пише Олена Щербакова, член ради Національного банку України.

Автор зазначає, що фінтехкомпанії, мобільні оператори, роздрібні мережі планують витіснити традиційні банки. Банки втрачають бізнес, якого з об'єктивних причин у країні і так не дуже багато. За даними червневого Звіту про фінансову стабільність НБУ, в січні-травні 2017-го валові кредити українських банків скоротилися на 0,7%.

Однією з можливих причин змін ландшафту на ринку автор називає дисбаланс між регуляторними вимогами до банків та інших суб'єктів економічної діяльності. Посилення регуляторних вимог банківської системи стосується виключно банків, і не зачіпає корпорації, фінансові компанії, інші суб'єкти господарювання.

В той же час, націоналізація "Приватбанку" призвела до того, що частка держави в банківському секторі перевищила всі допустимі межі: 56% чистих активів і 62% депозитів населення. Надалі, державі доведеться докладати все більше зусиль, щоб підтримувати банківські установи, що втрачають конкурентоспроможність.

"Можна припустити, що якщо нинішні тенденції триватимуть, то фінансовий сектор України стане в основному державним, а приватна його складова буде представлена "новими гравцями". Державі доведеться нести значні витрати, щоб підтримувати державні банки на плаву - вони надто важливі, щоб "упасти". Нові фінкомпанії та мобільні оператори будуть монетизувати свою непрозорість і за рахунок цього витісняти традиційні банки з ринку. Тільки от у довгостроковій перспективі цей тренд може призвести до величезних фінансових потрясінь. Прийде такий собі фінансовий Petya, і зникнуть усі гроші українців у невідомому напрямку", - прогнозує автор.

На думку Щербакової, для запобігання такого розвитку держава повинна подбати про конкурентні умови на фінансовому ринку.

"Перш ніж організувати змагання між класичними банками та інноваційними фінансовими сервісами, держава повинна вирівняти стартові умови такої конкуренції. Надто довго обговорювалася ідея передати всі наявні фінансові організації під регуляторне крило Національного банку, і навіть багато чого робилося в цьому напрямі. Однак такого закону досі не прийняли, і дуже серйозний дисбаланс зберігається. Виходить, що хтось на конкурентному полі грає в шашки, а з іншого боку грають "у Чапаєва". І це поступово призведе до перекосу структури фінансового ринку на користь нових гравців", - запевняє автор.

Докладніше читайте в статті Олени Щербакової "Чи Можуть банки вимерти, як мамонти?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі