Нацбанк: В Україні видано багато кредитів, але вони не продуктивні

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Співвідношення виданих кредитів до ВВП в Україні вище, ніж у багатьох європейських країнах. Однак кредитні ресурси спрямовуються не в реальний сектор економіки.

Про це вкотре заявив директор Департаменту аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін під час засідання Фінансового прес-клубу «Валютні ресурси: як їх утримати в банківській системі та примусити працювати на економіку?», який було проведено за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«За даними МВФ, у 2009 р. у нас відношення кредитів, виданих економіці, до національного ВВП було більшим, ніж у Туреччині, Хорватії, Болгарії, Угорщині, Казахстані, Литві, Росії, Білорусії, Чехії, Польщі, Німеччини та Словенії. Тобто говорити про те, що ліквідності не вистачає і кредитів немає, це не правильно. Важливо оцінювати те, куди спрямовані ці кошти», - наголосив представник Нацбанку.

За його словами, на кінець серпня поточного року, в структурі усіх кредитів, виданих нефінансовим компаніям, 50% припадало на торгівлю, ремонт авто, побутову техніку, операції з нерухомістю. На виробництво ж машин і устаткування, включаючи машини та електричне обладнання, 2,3 та 7%.

Водночас старший радник «Альфа-Банку» Роман Шпек звернув увагу на те, що при аналізі масштабу кредитування економіки потрібно враховувати також 500 млрд грн тіньового сектору. «Тоді співвідношення кредитів та ВВП буде зовсім іншим», - зауважив фінансист.

Також фінансист поскаржився, що саме неефективна політика уряду заважає банкам кредитувати українські підприємства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі