Нацбанк: В Україні видано багато кредитів, але вони не продуктивні - Економіка - dt.ua

Нацбанк: В Україні видано багато кредитів, але вони не продуктивні

28 листопада, 2011, 11:46 Роздрукувати

Співвідношення виданих кредитів до ВВП в Україні вище, ніж у багатьох європейських країнах. Однак кредитні ресурси спрямовуються не в реальний сектор економіки.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це вкотре заявив директор Департаменту аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін під час засідання Фінансового прес-клубу «Валютні ресурси: як їх утримати в банківській системі та примусити працювати на економіку?», який було проведено за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«За даними МВФ, у 2009 р. у нас відношення кредитів, виданих економіці, до національного ВВП було більшим, ніж у Туреччині, Хорватії, Болгарії, Угорщині, Казахстані, Литві, Росії, Білорусії, Чехії, Польщі, Німеччини та Словенії. Тобто говорити про те, що ліквідності не вистачає і кредитів немає, це не правильно. Важливо оцінювати те, куди спрямовані ці кошти», - наголосив представник Нацбанку.

За його словами, на кінець серпня поточного року, в структурі усіх кредитів, виданих нефінансовим компаніям,  50% припадало на торгівлю, ремонт авто, побутову техніку, операції з нерухомістю. На виробництво ж машин і устаткування, включаючи машини та електричне обладнання, 2,3 та 7%.

Водночас старший радник «Альфа-Банку» Роман Шпек звернув увагу на те, що при аналізі масштабу кредитування економіки потрібно враховувати також 500 млрд грн тіньового сектору. «Тоді співвідношення кредитів та ВВП буде зовсім іншим», - зауважив фінансист.

Також фінансист поскаржився, що саме неефективна політика уряду заважає банкам кредитувати українські підприємства.
 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >