Наша країна зберігає свою привабливість, але інвесторів стримують політичні та юридичні ризики

Поділитися
Таку думку висловили учасники семінару «Поліпшення інвестиційного клімату в Україні: наступні кроки», який відбувся в Посольстві США в Україні у вівторок...

Таку думку висловили учасники семінару «Поліпшення інвестиційного клімату в Україні: наступні кроки», який відбувся в Посольстві США в Україні у вівторок.

Зокрема, член ради директорів Американської торговельної палати в Україні, старший віце-президент PBN Мирон Василик відзначив високі очікування інвесторів стосовно України на тлі дедалі більшої впевненості споживачів і найвищого за всі роки незалежності рівня довіри до уряду.

Водночас він висловив стурбованість тим, що без активних кроків із подальшого реформування ці можливості можуть бути упущені. Пан Василик підкреслив: інвестори очікують прозорих і необоротних реформ та дій уряду на засадах верховенства права й антимонопольних принципів. При цьому він наголосив на необхідності зниження бюджетного дефіциту.

Експерт вважає, що основними для України залишаються ризики в політичній і юридичній сферах. У політичній — це чинник прийдешніх парламентських виборів, який може викликати збільшення кількості популістських рішень. У юридичній сфері ризики створюються частими змінами законодавчої бази.

Водночас він відзначив, що Україна стає країною з ринковою економікою і це, на тлі підвищення інтересу до неї, сприятиме залученню інвестицій. Чинником їх зростання стане й розширення Європейського Союзу до кордонів України. За словами експерта, інвестиційний інтерес зберігається, зокрема, до проектів у металургійній галузі та сфері транспортних комунікацій, а також у фармацевтиці.

Утім, М.Василик констатував: бізнес сьогодні чекає позитивних сигналів від влади. «Поки що уряд продемонстрував нездатність налагодити діалог із бізнесом», — зауважив він.

А ось директор Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні Камен Захарієв відзначив поліпшення тону уряду в спілкуванні з інвесторами. «Якщо раніше запитували, навіщо це вам, то тепер запитують, як і коли це краще зробити», — констатував він.

При цьому К.Захарієв повідомив: попри певне розчарування в бізнес-колах діями уряду, не слід забувати про його генеральну лінію на розвиток ринкових відносин. Проте уряду слід було б демонструвати більшу єдність у своїх діях.

Серед позитивних чинників, які впливають на приплив інвестицій до України, він назвав впевненість у реформах і передумови для збереження макроекономічної стабільності (очікуване збереження позитивного сальдо поточного рахунку платіжного балансу, достатні валютні резерви Нацбанку, низький рівень заборгованості в корпоративному секторі). Говорячи про дефіцит держбюджету, він сказав, що, з погляду Міжнародного валютного фонду, його розмір ризиковий. Але, підкреслює К.Захарієв, якщо дефіцит виявиться вищим від запланованого, уряд зможе без проблем профінансувати його за рахунок зовнішніх позик.

Водночас чинниками, які формують економічні ризики, залишаються зростання соціальних витрат, можливе прискорення інфляції, прийдешні парламентські вибори, а також невизначеність у питаннях перегляду приватизації. «Парламентські вибори будуть тестом для політичної й економічної системи України, і це підвищує невизначеність», — підсумував К.Захарієв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі