«НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» ПЕРЕВИКОНАВ ПОДАТКОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ - Економіка - dt.ua

«НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» ПЕРЕВИКОНАВ ПОДАТКОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

26 вересня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №37, 26 вересня-3 жовтня

Схоже, що нинішнього року податкові служби будуть змушені ставити НАК за приклад: за підсумками фінансово-господарської діяльності за 8 місяців поточного року «Нафтогазу України» нараховано 4 057,5 млн...

Схоже, що нинішнього року податкові служби будуть змушені ставити НАК за приклад: за підсумками фінансово-господарської діяльності за 8 місяців поточного року «Нафтогазу України» нараховано 4 057,5 млн. грн. податків і зборів. Платежі компанії, за оперативними даними, становили 4 111,6 млн. грн., або 101,3% від нарахованого. За відповідний період минулого року «Нафтогаз України» розрахувався з бюджетом на 67,4%, сплативши 3 598,0 млн. грн.

Ефективна робота НАКу в усіх сегментах ринку (зокрема, проведення реформи газового ринку, значне збільшення обсягів експорту газу) дозволила домогтися збільшення надходжень коштів. Відповідно, за 8 місяців поточного року рівень оплати податків власними коштами зріс у півтора разу й становив 2 695,3 млн. грн., або 66,4%.

В умовах оптимізації податкового законодавства, «Нафтогаз України» вийшов на повне виконання податкових завдань. Завдяки зменшенню податкового тиску на компанію, зокрема уведенню нульової ставки ПДВ на операції з реалізації імпортованого природного газу, із НАКу було знято додатковий податковий тягар у розмірі 800 млн. грн. (усього на 2003 рік — 1,5 млрд. грн.). При цьому тепер держбюджет одержує ці кошти, що традиційно складали недоїмку компанії, від безпосередніх споживачів природного газу — промислових підприємств, енергогенеруючих компаній і підприємств теплокомуненерго.

Збереження в Державному бюджеті на 2004 рік нульової ставки ПДВ на операції з реалізації імпортованого природного газу дозволить «Нафтогазу України» наступного року своєчасно й у повному обсязі виконувати податкові зобов’язання.

«Стовідсоткова сплата податків і зборів 2003 року свідчить про фінансове оздоровлення компанії, — вважає голова правління «Нафтогазу України» Юрій Бойко. — Ми відповідальні за майже п’яту частину державних доходів, і слово «недоїмка» більше не присутнє у нашому лексиконі».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво