«Нафтогаз України» і Deutsche Bank уклали договір про кредит на 300 млн. доларів - Економіка - dt.ua

«Нафтогаз України» і Deutsche Bank уклали договір про кредит на 300 млн. доларів

22 квітня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №15, 22 квітня-6 травня

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і Deutsche Bank у четвер, 20 квітня, у Києві уклали договір про надання строком на сім років першого кредиту на 300 млн...

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і Deutsche Bank у четвер, 20 квітня, у Києві уклали договір про надання строком на сім років першого кредиту на 300 млн. доларів, що виділяється в рамках кредитної лінії на загальну суму 2 млрд. євро.

Як передає кореспондент агенції «Інтерфакс-Україна», договір підписали голова правління «Нафтогазу України» Олексій Івченко та глава представництва Deutsche Bank в Україні Олександр Базаров.

Відсоткова ставка за кредитом, що є незабезпеченим, становить місячний Libor у USD + 5% річних. Погашення кредиту почнеться з 24-го місяця після дати його надання.

Голова правління НАКу О.Івченко повідомив, що кошти кредиту будуть спрямовані на здешевлення інших кредитних ресурсів, які використовуються «Нафтогазом України». За його словами, за рахунок цих грошей компанія планує знизити відсоткову ставку за залученими раніше кредитними ресурсами з нинішніх 13—16 до 8% річних.

Він повідомив, що наступні кредити в рамках угоди з Deutsche Bank «Нафтогаз України» спрямує на фінансування проектів видобутку нафти й газу в Україні та за кордоном, а також на модернізацію газотранспортної системи держави. О.Івченко не виключив можливості використання кредитних коштів банку і на інші проекти.

Угоду з Deutsche Bank про фінансування проектів «Нафтогазу України» укладено 8 березня 2005 року і вона передбачає надання кредитних коштів на загальну суму 2 млрд. євро. Угода передбачає виділення коштів у формі двосторонніх кредитів, синдикованих транзакцій, випусків облігацій, торговельне фінансування й інших форм боргового фінансування.

А двома днями раніше, 17—18 квітня, делегація НАК «Нафтогаз України» на чолі з О.Івченком відвідала Лівію. Після численних робочих зустрічей і переговорів українська сторона висловила надію, що уряд Лівійської Джамахірії найближчим часом ратифікує угоду про розподіл продукції, яку було підписано 10 жовтня 2004 року в Тріполі між «Нафтогазом України» та Національною нафтовою компанією Лівії. Це дасть можливість українській стороні відразу ж після ратифікації угоди розпочати геологорозвідувальні роботи на території Лівії. О.Івченко зазначив, що такі роботи проводитимуть одночасно на всіх чотирьох нафтогазоносних блоках, освоєння яких передбачене українсько-лівійською угодою. Причому перші обсяги нафти та газу НАК розраховує одержати вже до 2007 року. Очікуваний обсяг видобутку нафти зросте з 1,5 млн. тонн 2007-го до 5 млн. тонн у 2010—2015 роках.

Нафту, видобуту «Нафтогазом України» у Лівії, постачатимуть в Україну за схемою заміщення і вона може бути використана для створення національного нафтового запасу.

НАК «Нафтогаз України», крім того, планує взяти участь у новому тендері в Лівії на освоєння 44 нафтогазових блоків, що має відбутися 1 травня 2005 року. НАКу це дозволить додатково отримати можливість видобутку нафти та газу в Лівії.

У свою чергу, лівійську сторону зацікавила пропозиція української компанії про будівництво на території Лівії газо- і нафтопроводів і підземних сховищ газу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво