«НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» ХОЧЕ КУПУВАТИ ГАЗ У «УКРНАФТИ» - Економіка - dt.ua

«НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» ХОЧЕ КУПУВАТИ ГАЗ У «УКРНАФТИ»

15 лютого, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №6, 15 лютого-22 лютого

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» пропонує ВАТ «Укрнафта» знизити закупівельну ціну на природний газ майже на 7% — із 131 до 122 грн...

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» пропонує ВАТ «Укрнафта» знизити закупівельну ціну на природний газ майже на 7% — із 131 до 122 грн. за 1000 кубометрів.

На думку голови правління «Укрнафти» Олега Салміна, НАК пропонує встановити таку ціну в надісланому «Укрнафті» контракті на купівлю газу в першому кварталі цього року й пояснює це тим, що Національна комісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) запровадила регулювання ціни на газ. Він повідомив, що 12 лютого контракт мали затвердити збори акціонерів ВАТ, проте вони не відбулися.

За словами О.Салміна, зараз «Укрнафта» працює з дебіторами «Нафтогазу України» щодо стягнення заборгованості 1999—2000 років. Стосовно заборгованості за контрактами 2001 року, сторони обговорюють можливі схеми її погашення й іще не досягли остаточної домовленості.

За даними представника міноритарних акціонерів ВАТ «Укрнафта» віце-президента «УкрСиббанку» Ернеста Галієва, заборгованість НАК «Нафтогаз України» за газ за контрактами 2001 року й четвертого кварталу 2000 року досягла майже 300 млн. грн. При цьому, на його думку, спостережна рада «Укрнафти» (до неї входять переважно представники НАК) «нездатна ефективно управляти ситуацією, пов’язаною з розрахунками за газ».

Крім того, за словами Е.Галієва, ціна газу вітчизняного видобутку по 122 грн. за 1000 кубометрів «не відповідає ринковій», яка становить 310—300 грн. за 1000 кубометрів.

За його словами, міноритарні акціонери ВАТ «Укрнафта» наполягають на тому, щоб НАК розрахувався з «Укрнафтою» за газовими боргами 2001 року в грошовій формі, але з урахуванням великої суми боргу припускають можливість погашення частини його газом із підземних сховищ.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво