"Нафтогаз" заперечує монопольне становище на ринку газу

Поділитися
"Нафтогаз" заперечує монопольне становище на ринку газу © business-tv.com.ua
Сьогодні більше 50 компаній, що імпортують в Україну природний газ.

НАК "Нафтогаз України" опублікувала дослідження про становище компанії на внутрішньому ринку газу, яке проведено на принципах і положеннях конкурентного законодавства України, Енергетичного співтовариства ЄС.

Наголошується, що цей документ компанія направила на розгляд до Антимонопольного комітету України в листопаді 2017 року з проханням провести власне дослідження ринку газу, яке зможе підтвердити або спростувати дослідження компанії.

"Дослідження, проведене аналітиками "Нафтогазу" із застосуванням стандартних ЄС економічних тестів (зокрема SSNIP-тесту і тесту Pivotal Supplier), свідчить про те, що "Нафтогаз" до кінця 2014 року не займає монопольне (домінуюче) становище на ринку газу в результаті інтеграції українського оптового ринку та ринків газу ЄС", - повідомили в прес-службі "Нафтогазу".

Дослідження було проведено з метою оцінки об'єктивності заяв, в яких стверджується, що "Нафтогаз" нібито "займає домінуюче становище на ринку природного газу через 100%-ву частку на окремих регульованих сегментах ринку".

"Вільні і доступні будь-яким постачальникам потужності на вході в ГТС України є достатніми. На сьогоднішній день більше 50 компаній, що імпортують в Україну природний газ, і станом на початок грудня понад 300 компаній отримали ліцензії на постачання газу. В Україні працюють великі міжнародні трейдери, які оперують значними обсягами газу, а також великі національні видобувні компанії", - наголошується в повідомленні.

Для проведення стандартного SSNIP тесту необхідно дати відповідь на питання "У разі відсутності цінового та іншого регулювання, яке обмежує вихід на ринок інших гравців, а також у разі підвищення цін компанією на 5% вище ринкових на тривалий період, будуть ТКЕ і облгаззбути купувати газ у інших оптових постачальників газу в Україну, що, відповідно, зробить таке підвищення ціни для компанії неприбутковим?".

"Очевидно, що відповідь на це питання позитивна, оскільки відсутні бар'єри, які унеможливлюють збільшення поставок газу зазначеним категоріям клієнтів всіма можливими конкурентами компанії, вже присутніми на українському ринку", - зазначають у "Нафтогазі".

Повідомлялося, що "Нафтогаз" знайшов ще двох європейських партнерів, яких можуть залучити до управління ГТС. НАК підписав меморандум з голландською компанією Gasunie і французької GRTgaz.

Нагадаємо, в квітні "Нафтогаз" підписав з компаніями Snam і Eustream меморандум про співпрацю з використання ГТС України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі