"Нафтогаз" вимагає з бюджету 111 мільярдів гривень

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Нафтогаз" вимагає з бюджету 111 мільярдів гривень © Андрій Товстиженко, DT.UA
При цьому розрахунки споживачів за ПСО збільшилися до 92%.

НАК купує газ у "Укргазвидобування" і продає населенню за спеціальним зобов'язаннями (ПСО) через мережу газорозподільних і газосбывающих компаній. Різницю в ціні "Нафтогазу" оплачує уряд, як і за субсидії. При цьому слід зазначити, що відповідно до поданого на затвердження Кабміном (як акціонером "Нафтогазу") річного звіту правління АКк "рівень розрахунків споживачів ПСО в 2017 р. істотно покращився і склав 92% (у 2016 р. - 69%), що стало наслідком перш за все ефективної роботи компанії, а також підвищення обсягу субсидій у державному бюджеті".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Єрьоменко. За її словами, отримуючи в 2017 р. від споживачів ПСО оплату за газ на рівні 92%, сам "Нафтогаз" продовжував накопичувати борги перед "Укргазвидобуванням" (УГВ), відволікаючи кошти на фінансування інших витрат, не передбачених фінансовим планом, зокрема на дострокове погашення кредитної заборгованості перед Газпромбанком (22,28 млрд грн).

У річному звіті за 2017 р. "Нафтогаз" та УГВ вимагають компенсацію з держбюджету витрат від ПСО в 2015-2017 роках на загальну суму 111 млрд грн. Структура компенсації, за їх логікою наступна:
- 12,1 млрд грн - збитки "Нафтогазу";
- 24,1 млрд грн - резерв на сумнівну заборгованість "Нафтогазу";
- 74,8 млрд грн - збиток "Укргазвидобування" від неринкової ціни газу.

"Такі вимоги "Нафтогазу" та УГВ, м'яко кажучи, на межі здорового глузду і є приводом засумніватися у всій решті інформації, наведеної у звітах компаній про їхні фінансову і господарську діяльність, - зазначає оглядач. - Заради справедливості слід зазначити, що як платник податків, зборів та інших обов'язкових платежів "Нафтогаз" все ж в перших рядах (табл. 1). В минулому році його платежі в бюджет склали 36,2 млрд грн. І навіть до інвестицій за кордон НАК відноситься обережніше, звівши ризики до мінімуму (табл. 2). Ось тільки дивний збіг - майже таку ж суму, яка сплачена у 2017 р. до бюджету, НАК вимагає повернути їй з держбюджету..."

Детальніше про взаємини "Нафтогазу" і "Укргазвидобування", про те, як НАК провалив програму збільшення газовидобутку в Україні, читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "Ласий шмат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі