"Нафтогаз" вимагає від Кабміну понад 110 млрд грн відшкодувань

Поділитися
"Нафтогаз" вимагає від Кабміну понад 110 млрд грн відшкодувань © business-tv.com.ua
Заборгованість сформувалася починаючи з 1 жовтня 2015 року.

ПАТ "Укргазвидобування" і НАК "Нафтогаз України" звернулися до уряду для отримання компенсації витрат, пов'язаних з виконанням спеціальних зобов'язань, покладених на компанії згідно із Законом "Про ринок природного газу" та рішень українських судів, повідомляє прес-служба НАКу.

"Діюча схема покладання спецобязательств шкодить і державі, і споживачам, і розвитку ринку, - зазначив глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв. - Існування цієї схеми протягом останніх двох років коштувало значної суми грошей, яку ми оцінюємо в понад 110 млрд грн. На ці кошти держава могла б провести масштабну модернізацію житлово-комунального господарства, зробити умови життя громадян комфортніше, рахунки меншими, а послуги більш якісними".

У "Нафтогазі" нагадали, що з 1 жовтня 2015 року, коли уряд поклав на "Нафтогаз" спеціальні зобов'язання в рамках закону, і до кінця 2017 року компанія поставила контрагентам, на яких поширюється дія спеціальних зобов'язань, 40,7 млрд кубів газу. Згідно із законом, компанія, що виконує спеціальні зобов'язання, має право на отримання компенсації своїх економічно обґрунтованих витрат, зменшених на доходи, отримані в процесі виконання спеціальних зобов'язань, та з урахуванням допустимого рівня прибутку.

"За нашими підрахунками, загальний розмір компенсації за виконання спеціальних зобов'язань для "Укргазвидобування" за період з 1 жовтня 2015 року по 31 грудня 2017 року становить до 74,8 млрд грн", - відзначає глава "Укргазвидобування" Олег Прохоренко у своєму листі Кабміну.

У "Нафтогазі" підрахували, що через невідповідності встановленої урядом ціни економічно обґрунтованих витрат компанії з урахуванням прибутку на рівні 5% (мінімальний рівень прибутку, встановлений для схожих суспільно значущих товарів), компанія недоотримала за цей період 12,1 млрд грн.

Крім того, наголошується в повідомленні, поставляючи зазначені обсяги газу визначеним урядом компаніям всупереч внутрішнім процедурам відбору контрагентів, "Нафтогаз" недоотримав майже 20% коштів за поставлений їм газ.

"Сумнівна (прострочена протягом тривалого часу або без джерел покриття) заборгованість цих контрагентів перед "Нафтогазом", щодо якої повинен бути створений резерв сумнівної заборгованості, на сьогодні становить 24,1 млрд грн. При цьому "Нафтогаз" заплатив до державного бюджету всі податки, пов'язані з реалізацією цього газу, вчасно і в повному обсязі. Для порівняння, рівень розрахунків за газ, поставлений протягом даного періоду контрагентам, на яких не поширюється дія спеціальних зобов'язань, склав майже 100%", - сказано в повідомленні.

Відомо, що не весь газ, що визначені урядом контрагенти отримують від "Нафтогазу" на пільгових умовах, йде на покриття потреб населення.

"Зокрема, після зміни керівництва ВАТ "Кіровоградгаз" вдалося виявити і передати правоохоронцям інформацію про випадки нарахування певних обсягів газу неіснуючим абонентам Кропивницького. Минулого тижня правоохоронні органи повідомили про розкриття схеми шахрайства у Львівській області на суму 1,4 млрд грн, коли наближені до високопоставленим особам підприємства виробляли з пільгового газу електроенергію і продавали її за комерційною ціною", - відзначили в компанії.

"Діюча система призводить до багатомільярдних втрат держави. Її потрібно терміново скасувати і замінити прозорими ринковими умовами. В Україні досить обсягів газу та постачальників. Ми неодноразово пропонували уряду впровадити механізм ринкового ціноутворення та вільну конкуренцію за кожного споживача, а доходи від цього ринку спрямовувати на збільшення видобутку і енергомодернізацію. Без завершення реформи ринку газу амбітні плани по збільшенню видобутку, відмови від імпорту газу, зниження цін на газ для населення і реалізації масштабних заходів з енергоефективності - все це приречене залишитися на папері", - заявив Коболєв.

Раніше повідомлялося, що газзбути вдвічі збільшили борги перед "Нафтогазом".

Нагадаємо, що главою наглядової ради "Нафтогазу" стала Клер Споттісвуд. Заступником голови наглядової ради залишився Володимир Демчишин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі