"Нафтогаз" прокоментував претензії Міненерговугілля щодо виконання плану передачі активів до МГУ

Відео
Поділитися
"Нафтогаз" прокоментував претензії Міненерговугілля щодо виконання плану передачі активів до МГУ Дії «Нафтогазу» узгоджені з міжнародними партнерами © business-tv.com.ua
МФО, ЄБРР та Єврокомісія шукають спосіб примирити "Нафтогаз" і Міненерговугілля.

НАК "Нафтогаз України" здійснює усі залежні від компанії заходи для виконання Плану реструктуризації, повідомила прес-служба НАКу.

"19 жовтня НАК "Нафтогаз України" надав комісії, створеній наказом Міненерговугілля від 20.09.17 №613, інформацію, яка підтверджує, що компанія здійснює усі залежні від неї заходи для ефективного виконання Плану реструктуризації з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу, затвердженого постановою КМУ від 01.07.16 №496", - говориться у повідомленні.

Зазначається, що представник "Нафтогазу" повідомила комісію про вжиті компанією заходи з внутрішньої реструктуризації та створення філії у ПАТ "Укртрансгаз" з метою своєчасного та ефективного відокремлення функції з транспортування газу (анбандлінгу). В новоствореній філії "Укртрансгазу" будуть сконцентровані усі бізнес-процеси, декілька десятків тисяч активів і фахівці, необхідні для забезпечення транспортування природного газу територією України. За умови виконання всіх законодавчих вимог (зокрема, юридичного відокремлення від "Нафтогазу") цей підхід дасть змогу пройти сертифікацію оператора ГТС відповідно до вимог ЄС. Такий підхід розроблено в координації з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

Додається, що комісію було повідомлено про те, що фахівці "Нафтогазу" та "Укртрансгазу" спільно з експертами PricewaterhouseCoopers Polska Sp. z.o.o., які мають практичний досвід у відокремленні оператора ГТС у Польщі, Німеччині та Греції, сформували уточнений перелік основних засобів для передачі новому оператору ГТС. "Новий перелік містить усі активи, необхідні для успішної сертифікації та забезпечення повної незалежності оператора ГТС згідно із законодавством ЄС та України. Цей перелік не містить "токсичних активів", які є непрофільними, неприбутковими, знаходяться на окупованих територіях або пов'язані із судовими позовами на мільярди гривень", - запевнили у "Нафтогазі".

"Представники "Нафтогазу" також поінформували комісію, що не отримували від Міненерговугілля жодного попереднього переліку активів для його уточнення "Нафтогазом". Якщо такий перелік існує, "Нафтогаз" не має інформації щодо того, за якими принципами він був сформований, чи він був узгоджений з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства і за якими критеріями очікувалося його уточнення "Нафтогазом". Відповідно, підготовлений "Нафтогазом" перелік містить активи, які є необхідними і достатніми для роботи оператора ГТС та ефективного виконання постанови №496", - підкреслили у НАКу.

"Нафтогаз" також надав комісії докази того, що "Нафтогаз" залучає радника з інвестиційно-банківських послуг, пов'язаних із залученням кваліфікованого партнера ГТС, на виконання розпоряджень уряду. Зокрема, "Нафтогаз" отримав від Міненерговугілля наказ від 04.08.2015 №502 розробити умови конкурсу на залучення партнера-оператора ГТС для подальшого затвердження цих умов Кабінетом міністрів України. Залучення радника здійснюється у тому числі для виконання цього розпорядження і на підставі затвердженого урядом фінансового плану "Нафтогазу" (розпорядження КМУ від 19.07.17 №488-р), яким передбачені відповідні витрати.

Інвестори та потенційні партнери України в транспортуванні газу сподіваються, що уряд України, як акціонер "Нафтогазу", прийме зважене рішення, яке дозволить інвесторам і партнерам України не очікувати "чергових сюрпризів", а працювати в правовому полі відповідно до умов Третього енергопакету.

[article_attached position="1"

Загальна довжина газопроводів, які експлуатує "Укртрансгаз", становить 38,55 тис.км, у тому числі магістральних газопроводів – 22,16 тис. км і газопроводів-відгалужень – 16,39 тис.км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) зросла до 1455.

Нагадаємо, що міжвідомча комісія з розслідування причин невиконання плану анбандлинга, засідання якої пройшло 24 жовтня, запропонувала внести зміни у статут "Нафтогазу", якими Кабміну передаються повноваження прямого управління ПАТ "Укртрансгаз".

Раніше DT.UA писало, щов НАК "Нафтогаз України" ініціюють створення нового оператора ГТС, але це має бути не ПАТ "Магістральні газопроводи України".

Детальніше про створення нового оператора ГТС читайте в статті Алли Єрьоменко "Камінь спотикання - ГТС" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі