"Нафтогаз" програв суд Коломойському по "Укрнафті" в Лондоні, а не виграв – Вітренко

Поділитися
"Нафтогаз" програв суд Коломойському по "Укрнафті" в Лондоні, а не виграв – Вітренко
Рішення суду не відповідає офіційній позиції "Нафтогазу".

Лондонський міжнародний арбітражний суд не відновив право НАК "Нафтогаз України" приймати рішення щодо кандидатури глави "Укрнафти". Про це заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко в інтерв'ю для Економічної правди.

"Ми намагалися це право у Коломойського забрати через Лондонський арбітраж, але ми програли по цьому пункту. Це відбулося до того, як я почав займатися "Укрнафтою", тобто я не відповідав за арбітраж з міноритарними акціонерами", - заявив Вітренко.

Таким чином рішення суду суперечить офіційними твердженнями "Нафтогазу". Тим не менш, Вітренко визнав право групи "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова пропонувати голову правління.

"Суд визнав, що "Нафтогаз" по англійському праву добровільно погодився з тим, що не буде пропонувати і призначати свою кандидатуру на посаду СЕО "Укрнафти" і буде голосувати за того голову правління, якого запропонує інша сторона - сторона міноритарних акціонерів, яку ви називаєте, грубо кажучи, "Приват", - заявив Вітренко.

Виконавчий директор "Нафтогазу" пояснив, що шляхом переговорів НАК домовилася з міноритарними акціонерами, що "вони відмовляються від цього права добровільно в обмін на те, що ми робимо наглядову раду, де більшість незалежних директорів".

"При цьому незалежних директорів всього шість. Трьох пропонуємо ми, трьох пропонують вони, а з залежних директорів або залежних членів наглядової ради у нас буде три, у них два. В обмін на це міноритарії добровільно відмовилися від свого права, як ви розумієте дуже цінного, фактично призначати СЕО", - заявив Вітренко.

Він додав, що ця добровільна відмова міноритаріїв зафіксована у змінах до акціонерної угоди. Вони внесені і підписані в березні цього року.

Повідомлялося, що раніше Коломойський обговорював з українською владою отримання непрацюючих кредитів "Приватбанку" в обмін на передачу банку своєї частки в "Укрнафті".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі