"Нафтогаз" повідомив "Київенерго" щодо відключення газу вже 15 липня

Поділитися
"Нафтогаз" повідомив "Київенерго" щодо відключення газу вже 15 липня © poe.pl.ua
"Нафтогаз" може повністю вимкнути газ для котелень компанії і обмежити газопостачання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 до технологічного мінімуму.

НАК "Нафтогаз України" повідомив столичну енергокомпанію ПАТ "Київенерго" про відключення газу 15 червня з-за боргів, в даний час сторони в ході переговорів намагаються досягти компромісу, повідомила журналістам фінансовий директор "Київенерго" Тетяна Грязнова у вівторок.

"Згідно з дорученням НАК "Нафтогаз України" від 11 липня, в зв'язку із заборгованістю за спожитий природний газ 14 липня ми отримали від "Київгазу" повідомлення про відключення газопостачання... Вони пропонують нам терміново вирішити з НАК питання відкликання зазначеного доручення, інакше будуть змушені розпочати процедуру припинення транспортування газу з 15:00 15 липня ... Ведуться переговори, надія є", - сказала вона.

Вона уточнила, що "Нафтогаз" може повністю вимкнути газ для котелень компанії і обмежити газопостачання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 до технологічного мінімуму.

"Зменшення лімітів газу може призвести до дуже тяжких наслідків - як технологічних, так і соціальних. "Київенерго" надає послуги теплопостачання близько 85% споживачів Києва. Серед найбільших споживачів - 275 лікувальних закладів, 516 дитячих садків, 456 шкіл", - зазначила вона.

Фіндиректор "Київенерго" впевнена, що звана НАК причина відключення - великі борги за газ - не є цілком спроможною.

"Серед причин відключення НАК називає рівень заборгованості за газ, використаний для виробництва теплової енергії. Насправді рівень заборгованості за газ - це тема, яка є актуальною з початку другого кварталу 2014 року ... станом на сьогодні рівень заборгованості ("Київенерго") перед НАК "Нафтогаз України" досяг 1 млрд 770 млн грн. Якщо порівнювати з заборгованістю, яка була перед НАК станом, наприклад, на 1 лютого цього року, то вона становила 3 млрд 576 млн грн. Рівень заборгованості знизився майже вдвічі", - констатувала вона.

При цьому, на думку Грязнову, споживачі "Київенерго" не зможуть без допомоги держави погасити існуючу заборгованість перед компанією, а остання - провести повний розрахунок за газ перед "Нафтогазом".

"Місто самостійно не зможе вирішити цю проблему, рівень боргів бюджетних організацій міста зараз досяг 771 млн грн. Якщо говорити, що річне споживання - це орієнтовно 553 млн грн, то рівень заборгованості вже майже вдвічі вище... Відпрацьовуємо разом з містом, разом із бюджетними організаціями можливість реструктуризації їх заборгованості (за тепло). Ми звертаємося до "Нафтогазу" з проханням реструктурувати заборгованість ("Київенерго") перед ним. Зараз ведемо всю можливу роботу, щоб скоротити заборгованість за газ", - резюмувала вона.

Як повідомлялося, загальна сума заборгованості за тепло перед "Київенерго" станом на 14 липня становить 2 млрд 207 млн грн. Зокрема, борг ЖЕО - 1 030,3 млн грн, бюджетних установ - 771,5 млн грн (у т.ч. фінансуються з бюджету Києва - 740,8 млн грн). Заборгованість міста з різниці в тарифах за оперативними даними - 375 млн грн.

У свою чергу, "Київенерго" заборгувала НАК "Нафтогаз України" 1 млрд 770,2 млн грн.

"Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької ТЕЦ. !zn

Читайте також:

"Нафтогаз" вирішив обмежити подачу газу на двох ТЕЦ в Києві і двох у Харкові

Київенерго" погасила 766 млн грн боргу перед "Нафтогазом"

"Нафтогаз" відключить гарячу воду в Києві, якщо "Київенерго" не заплатить борг

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі