"Нафтогаз" подав позов проти України через газові і нафтові родовища, які віддали американцям – Time

Поділитися
"Нафтогаз" подав позов проти України через газові і нафтові родовища, які віддали американцям – Time
Позов подали проти Кабміну, Міністерства енергетики та вугільної промисловості і урядової комісії, яка присудила права на родовище компанії союзника колишнього міністра енергетики США.

Цього літа український уряд передав права на розробку величезного комплексу нафтових і газових родовищ в країні американській компанії, якою частково володіє колишній спонсор кампанії тодішнього міністра енергетики США Ріка Перрі. Це рішення не сподобалося керівникам "Нафтогазу" – компанія брала участь в конкурсі та програла тендер. Тепер НАК "Нафтогаз" подав до суду позов з проханням скасувати операцію, розповіли журналу TIME два джерела. Джерела підкреслюють роль Перрі в нафтогазовій галузі України.

Позов подали в п'ятницю в Окружний адміністративний суд Києва, повідомляють джерела TIME. Про це раніше не повідомлялося. У позові, який є в розпорядженні TIME, "Нафтогаз" стверджує, що уряд України діяв незаконно й упереджено, коли в липні надало нафтові та газові родовища американської компанії. Її співвласником є Майкл Блейзер один з давніх союзників Перрі.

Інвестор їх Техасу Блейзер наполягає на тому, що його компанія отримала права на розвідку родовищ нафти й газу в Україні справедливо і без будь-якого політичного впливу.

"Заявка, представлена нашою компанією, була визнана міжвідомчою комісією, як було рекомендовано групою незалежних експертів", - написав Блейзер в електронному листі в TIME. "Метою України було і залишається залучення необхідного закордонного досвіду та інвестицій для пошуку нових родовищ".

Міністерство енергетики США заперечувало, що Перрі захищав ділові інтереси будь-якої конкретної людини або компанії під час його перебування на посаді міністра енергетики, який закінчився в цьому місяці. Швидше Перрі просував загальні інтереси енергетичного сектора США, додали в міністерстві.

"Протягом усієї своєї роботи в Міністерстві енергетики Перрі виступав за американську енергетичну галузь в усьому світі", - заявив у неділю у своїй заяві представник міністерства Шейлін Хайнс. "Під час зустрічей з українськими офіційними особами Перрі постійно закликав до модернізації й реформування ділового та енергетичного сектору Києва, прагнучи створити середовище, що буде стимулювати західні компанії вести бізнес в Україні".

Зусилля Перрі з формування енергетичного сектору в Україні відбувалися паралельно з кампанією політичного тиску адміністрації Трампа на країну. Починаючи з цієї весни, Перрі був частиною трійки високопосадовців США, яких назвали "три аміго".

Під час травневої зустрічі Перрі представив президенту України Володимиру Зеленському список американців, які могли б консультувати уряд з питань енергетичної політики. Серед людей, яких він запропонував, був і Блейзер.

Раніше агентство Associated Press повідомило, що пропозиція Перрі була частиною зусиль, щоб призначити нове керівництво в "Нафтогазі". AP повідомляє, що деякі з радників, яких рекомендував Перрі, повинні були увійти в наглядову раду компанії. Блейзер і Міністерство енергетики США заперечували, що наполягали на внесенні змін до правління. У своєму листі в TIME Блейзер написав, що Перрі ніколи не пропонував призначати його або кого-небудь ще в раду директорів "Нафтогазу".

Однак Блейзер був висунутий Міністерством енергетики США в якості ймовірного радника України з енергетичної політики.

Приблизно через два тижні після того, як Перрі запропонував Блейзера на роль енергетичного консультанта в Україні, компанія Блейзера подала заявку на отримання прав на розвідку родовищ нафти й газу. Єдиним конкурентом Блейзера була дочірня компанія "Нафтогазу" під назвою UGV, чия ставка була вище з точки зору запропонованої ціни. Агентство Associated Press повідомляло про це невідповідність в листопаді.

"Ми знаємо, що наша пропозиція була кращою", - заявив в інтерв'ю TIME генеральний директор "Нафтогазу" Андрій Коболєв 22 листопада.

Однак, коли уряд оголосив результати тендеру 1 липня, компанія Блейзера перемогла, забезпечивши виключні права на розробку комплексу родовищ нафти й газу на строк до 50 років. "Ми дуже незадоволені цим", - заявив минулого місяця TIME генеральний директор "Нафтогазу" Коболєв.

У позові міститься прохання до суду анулювати рішення уряду про передачу родовищ компанії Блейзера і зобов'язати уряд провести новий конкурс на отримання ліцензій на ці родовища. Серед відповідачів значаться Кабінет Міністрів України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України і урядова комісія, яка присудила права на родовища. Ні Перрі, ні Блейзер не названі в позові.

Член урядової комісії, що видала ліцензії, Роман Опімах заявив минулого місяця AP, що не бачить жодних ознак американського політичного впливу в рішенні комісії. Він сказав, що комісія хотіла залучити американські інвестиції в український енергетичний сектор, і ця мета була одним з факторів, що вплинули на рішення надати родовища Блейзеру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі