"Нафтогаз" подав Кабміну проект відкоригованого фінплану-2019 з прибутком 16 млрд грн

Поділитися
"Нафтогаз" подав Кабміну проект відкоригованого фінплану-2019 з прибутком 16 млрд грн
В НАК запланували гострий дефіцит ліквідності.

НАК "Нафтогаз України" направив на розгляд Кабміну скоригований проект фінплану на 2019 рік з очікуваним чистим прибутком 16 млрд грн. Про це повідомив глава правління НАК Андрій Коболєв.

Документ підготовлений у повній відповідності з законом про держбюджет і враховує збереження за компанією спецзобов'язань з постачання газу населенню і тепловикам через газзбути. У цьому зв'язку він очікує збільшення боргів цих контрагентів перед компанією. При цьому у фінплані не передбачено компенсацію "Нафтогазу" збитків від ПСО.

Коболєв зазначив, що згідно з держбюджетом план реалізації газу складено за цінами та умовами постанови №867 від 19 жовтня 2018 року, яка, зокрема, визначає формулу розрахунку ціни для продажу газу за ПСО.

"Хочу ще раз нагадати, що перехід на ринкове ціноутворення, що зараз дозволяє споживачам купувати газ дешевше ціни, що регулюється урядом, можливий тільки при повній відміні поки чинної вимоги продавати газ не безпосередньо населенню, а через приватних посередників – газзбути", - пояснив він.

Коболєв також повідомив, що в 2019 році "Нафтогаз" погасить кредит Світового банку на EUR395 млн, що компанія кілька років використовувала для накопичення газу в підземних сховищах, і "термін дії його використання, на жаль, вже завершився".

При цьому у фінплані закладена необхідність накопичення країною близько 20 млрд куб. м газу в ПСГ до початку опалювального сезону 2019/20 рр ..

Документ також передбачає виплату НАК дивідендів до держбюджету у розмірі 12,3 млрд грн, або 90% прибутку за 2018 рік, і направлення 2,7 млрд грн на встановлення індивідуальних лічильників для споживачів.

У результаті вищевказаних факторів компанія очікує гострий дефіцит ліквідності, який має намір компенсувати за рахунок запозичень на українському і міжнародному ринках.

Згідно з оприлюдненою Коболевим інфографікою, дефіцит коштів НАК у розмірі 71,3 млрд грн планується покрити за рахунок залучення кредитів в українських банках (49,5 млрд грн), випуску євробондів (14,1 млрд грн) і використання залишків власних коштів (7,7 млрд грн).

Дефіцит очікується: від купівлі газу для його закачування в ПСГ (27,6 млрд грн), продовження ПСО (20,9 млрд грн), зниження тарифів "Укртрансгазу" і небалансов (12,5 млрд грн), погашення зовнішніх кредитів (12,4 млрд грн), внутрішніх кредитів (4,1 млрд грн), оплати дивідендів (12,3 млрд грн), встановлення лічильників (2,7 млрд грн), інших факторів (1,2 млрд грн).

Коболєв зазначив, що на сьогодні кредитний портфель "Нафтогазу" є мінімальним за останні шість років (на 31 березня 2019 року – $ 1377 млн, на кінець 2018 – $ 2,022 млрд, 2017 – $ 2,113 млрд, 2016 – $ 2,606 млрд, 2015 – $ 2,99 млрд, 2014 – $ 3,887 млрд, 2013 – $ 7,454 млрд), тому заплановані запозичення допустимі для НАК. У той же час він закликав провести експертну дискусію про "реальні шляхи покриття фінансового дефіциту компанії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі