"Нафтогаз" може задіяти безпілотники для охорони ГТС

Поділитися
"Нафтогаз" може задіяти безпілотники для охорони ГТС "Нафтогаз" думає, як краще охороняти ГТС
Держхолдинг вивчає можливості використання сучасних технологій в охороні трубопроводів і пошуку нових родовищ газу.

У зв'язку з загостренням бойових дій на Сході, НАК "Нафтогаз України" вивчає можливості використання безпілотників і супутникового моніторингу для охорони стратегічних об'єктів трубопровідної інфраструктури.

Як відзначають в НАКу, сьогодні для охорони ГТС і нафтопроводів задіяні тисячі охоронців, сотні мобільних екіпажів щодня здійснюють патрулювання. А в умовах загострення збройного конфлікту на сході України захист магістральної інфраструктури набуває першорядне значення.

"Використання сучасних технологій у сфері охорони об'єктів магістрального трубопровідного транспорту дозволить у режимі реального часу отримувати інформацію про стан трубопроводів і своєчасно реагувати на виявлені факти кримінальних проявів на об'єктах газотранспортної системи", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

Читайте також: ОБСЄ починає консультації щодо використання безпілотників в Україні

Для цього 20 жовтня НАК "Нафтогаз" провів зустріч з фахівцями провідних підприємств авіакосмічної галузі, в ході якої вони представили "практичні можливості дистанційного зондування землі з космосу та з використанням безпілотних і пілотованих літальних апаратів".

З допомогою таких технологій у Наку розраховують забезпечити надійну охорону трубопроводів, а також спростити геологічну розвідку нових родовищ газу.

У нараді взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дочірніх підприємств "Нафтогазу", а також фахівці Державного космічного агентства України, Наукового центру аекрокосмичних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАНУ, Національного авіаційного університету та ПРАТ "АС".

Нагадаємо, у статті "Донбас. Хроніки енергетичного Сталкера" ZN.UA говорилося про те, що донбаські терористи насправді контролюють значну частину ГТС України. При цьому газопостачання в контрольованій бойовиками частини порушене через зупинку багатьох газорозподільних станцій, а також пошкодження газопроводів. А ремонт об'єктів газової інфраструктури практично небезпечний, неможливий, а іноді і даремний з-за тривалих бойових дій.

"І оскільки контрольована бойовиками і сепаратистами частина об'єктів ГТС у будь-який момент може бути підірвана або зупинена за часткового пошкодження, це дає російському "Газпрому" можливість в потрібний Кремлю момент заявити, що недопоставки транзитного газу - на совісті української сторони", - відзначає автор статті Алла Єрьоменко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі