"Нафтогаз" має намір заощадити, обмеживши закупівлю газу у "Газпрому" до січня

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Нафтогаз" має намір заощадити, обмеживши закупівлю газу у "Газпрому" до січня Кабмін і "Нафтогаз" намагаються мінімізувати витрати на закупівлю газу у "Газпрому"
До кінця 2014 року Кабмін і "Нафтогаз" хочуть придбати у "Газпрому" не більше 1 мільярда кубометрів газу, а решту - за більш дешевою ціною з січня.

Кабінет міністрів спільно з НАК "Нафтогаз Україна" в рамках формування заявки "Газпрому" за обсягами газу, які має намір придбати українська сторона, намагаються звести до мінімуму його закупівлі за більш дорогою ціною.

Як повідомили джерела ZN.UA, на даний момент обговорюється кілька можливих графіків, за якими українська сторона закуповуватиме газ у "Газпрому".

Джерела розповіли ZN.UA, що Кабмін і "Нафтогаз" мають намір мінімізувати закупівлю газу за дорогою ціною 378 доларів за тисячу кубометрів, за якою, як домовилися в Брюсселі, Україна буде закуповувати газ до кінця грудня 2014 року.

У зв'язку з цим, найбільш вигідні та ймовірні обсяги газу у заявці "Газпрому" на листопад будуть у розмірі 400 мільйонів кубометрів газу, на грудень - 600 мільйонів кубометрів, тобто в сумі - 1 мільярд кубометрів до кінця року.

У свою чергу, з січня до березня 2015 року ціна на газ для України знизиться до 365 доларів за тисячу кубометрів, тому обсяг необхідного газу, що залишився - близько 3 миллирадов кубометрів, Кабмін і "Нафтогаз" розраховують отримати саме за більш дешевою ціною.

Як відомо, завдяки угоді між Україною, Росією та ЄС, Україна отримала можливість самостійно визначати графік заявок на поставку газу. Разом з тим, на думку джерел ZN.UA, це стало єдиною перевагою, яку отримав "Нафтогаз" в рамках Брюссельських домовленостей.

Як повідомлялося раніше у вівторок, "Нафтогаз" виплатив "Газпрому" перший транш боргу в 1,45 мільярда доларів. Відомо, що умовою відновлення поставок газу в Україну з боку "Газпрому" є виплата першого траншу за борг і внесення попередньої оплати за заявлений обсяг газу за листопад та грудень.

Читайте детальну аналітику щодо газових домовленостей між Україною, Росією і ЄС в матеріалах ZN.UA "Газовий компроміс для України ціною в $ 4,6 млрд", а також "Орієнтир - європейські інтерконектори і хаби".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі