Новини економіки - Нафтогаз має намір списати і реструктуризувати борги теплокомуненерго - Новини економіки. Огляди економічної ситуації в Україні та світі. - dt.ua

"Нафтогаз" має намір списати і реструктуризувати борги теплокомуненерго

13 вересня, 2017, 12:23 Роздрукувати

Держкомпанія просить у органів місцевого самоврядування гарантії для підписання договорів про реструктуризацію.

НАК пішов на поступки теплокомуненерго © business-tv.com.ua

НАК "Нафтогаз України" прийняла ряд рішень стосовно 65 підприємств теплоенергетики про списання та реструктуризацію заборгованості за спожитий газ. Про це повідомляє прес-служба компанії.

У компанії відзначили, що розглянуто звернення 65 теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств та прийняті рішення: списати заборгованість у сумі понад 385 млн грн; реструктуризувати заборгованість в сумі близько 680 млн грн; списати заборгованість за умови повного виконання договору реструктуризації в сумі близько 325 млн грн.

"Показавши готовність йти назустріч виробникам тепла в частині реструктуризації їх заборгованості, "Нафтогаз" очікує такого ж відповідального ставлення до проходження опалювального сезону з боку самих підприємств ТКЕ та відповідних органів місцевого самоврядування", - наголошується в повідомленні.

У "Нафтогазі" уточнили, що відповідно до вимог закону від 03.11.2016 №1730-VIII, необхідною умовою укладення договору про реструктуризацію заборгованості підприємств ТКЕ комунальної форми власності є наявність гарантії його виконання, як виду забезпечення виконання зобов'язань боржника, з боку органів місцевого самоврядування.

Для отримання гарантій "Нафтогаз" направив листа 38 теплопостачальним підприємствам, включеним до Реєстру підприємств, які беруть участь у процедурі реструктуризації заборгованості. "Нафтогаз" повідомив зазначені компанії про готовність укласти договір реструктуризації у відповідності з чинним законодавством, яке передбачає надання гарантії органом місцевого самоврядування при укладанні відповідного договору.

Наголошується, що відсутність оформленої належним чином гарантії від місцевої влади фактично не дозволяє застосувати передбачені законом механізми реструктуризації та позбавляє "Нафтогаз" можливості виділяти номінації таким боржникам. Ненадання гарантій, виданих з дотриманням бюджетного законодавства з боку місцевої влади, ставить під загрозу своєчасний початок та стабільне проходження опалювального сезону в окремих регіонах України.

"Компанія ще раз закликає теплопостачальні підприємства і органи місцевого самоврядування прискорити оформлення гарантій з дотриманням всіх вимог чинного законодавства для підписання договорів про реструктуризацію заборгованості", - зазначається в повідомленні "Нафтогазу".

За даними Мінрегіону, заборгованість регіональних теплопостачальних компаній за газ скоротилася з початку 2017 року на 22% - до 21 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" підписує договори на поставку газу, хоча ціна на газ ще не визначена.

За оцінками "Нафтогазу", "Київенерго" є найбільший боржник країни за газ.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24-25, 23 червня-6 липня Архів номерів | Зміст номеру < >