Нафта зростає у ціні на даних про зниження запасів у США

Поділитися
Нафта зростає у ціні на даних про зниження запасів у США Запаси "чорного золота" у США скоротилися, нафта дорожчає
Brent дорожчала до 71,97 долара за барель.

Світові ціни на нафту у середу, 18 квітня, демонструють позитивну динаміку на даних Американського інституту нафти (API) щодо скорочення запасів сировини у США, свідчать дані торгів.

Станом на 7:44 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднімалася на 0,54% - до 71,97 долара за барель, вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшувалася на 0,51% - до 66,86 доларів за барель.

За даними API, за тиждень, що завершився 13 квітня, запаси "чорного золота" у США скоротилися на 1,05 млн барелів - до 427,55 млн барелів. При цьому запаси бензину скоротилися на 2,5 млн барелів, дистилятів - на 854 тисячі барелів. Запаси на найбільшому в країні терміналі в Кушингу знизилися на 1,02 млн барелів.

О другій половині доби статистику опублікує Міністерство енергетики США. Експерти прогнозують скорочення комерційних запасів нафти за минулий тиждень на 1,4 млн барелів, або на 0,33% - до 427,2 млн барелів.

Нафтовий ринок продовжують підтримувати побоювання інвесторів щодо можливих перебоїв поставок сировини через глобальні світові ризики. Зокрема, зниження видобутку сировини у Венесуелі внаслідок економічної кризи. За даними квітневої доповіді ОПЕК, нафтовидобуток у країні продовжує стрімко падати, оновлюючи багаторічні мінімуми. У березні він скоротився на 55,3 тисячі барелів на добу - до 1,488 млн барелів.

"Видобуток ОПЕК наразі нижчий від очікуваного рівня. Це стало наслідком значного зниження видобутку в Венесуелі, що викликано погіршенням там економічній ситуації", - цитує агентство "Рейтер" інвестиційного аналітика Rivkin Securities Вільяма О'Локліна.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі