Нафта помірно дорожчає на тлі напруженості на Близькому Сході

Поділитися
Нафта помірно дорожчає на тлі напруженості на Близькому Сході Ціни на нафту ростуть на новинах про конфлікт між Іраном і СА
Brent дорожала до 66,25 долларів за баррель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 20 березня, ростуть на збереженні напруженості у відносинах Саудівської Аравії та Ірану й різкому скороченні видобутку в Венесуелі, свідчать дані торгів.

Станом на 6:57 вартість травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,3% - до 66,25 доларів за барель, ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,34% - до 62,34 доларів за барель.

Ціни на "чорне золото" підтримують новини про загострення конфлікту між Саудівською Аравією й Іраном. У неділю, 18 березня, принц і міністр оборони Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман заявив про те, що в разі появи в Ірану атомної бомби його держава негайно розпочне власну ядерну програму з військовою складовою.

Також на цьому тижні відбудеться зустріч бін Салмана з президентом США Дональдом Трампом. За даними близького до саудівської влади телеканалу "Аль-Арабія", сторони у першу чергу, "обговорять протидію політиці Ірану, який втручається у справи країн регіону, внесення змін у ядерну угоду (з Іраном - ред.)".

Відзначимо, у липні 2015 року Іран досяг домовленості з п'ятьма постійними членами Ради безпеки ООН (Росією, США, Великою Британією, Китаєм, Францією) і Німеччиною щодо Спільного всеосяжного плану дій (СВПД). Ця угода гарантує мирний характер ядерної програми Тегерана. Згідно з документом, республіка повинна обмежити збагачення урану і повністю відмовитися від виробництва ядерної зброї. Виконання плану знімає з Ірану введені раніше санкції Радбезу ООН, США і Європейського союзу.

Зростанню на нафтовому ринку також сприяє скорочення видобутку нафти у Венесуелі. Через економічну кризу обсяг видобутку сировини в країні минулого місяця скоротився на 544% (порівняно із січнем) і майже вдвічі з початку 2005 року - до 1,55 млн барелів на добу, зазначає Міжнародне енергетичне агентство (МЕА). За даними МЕА, нафтовидобуток у Венесуелі "явно вразливий для прискореного скорочення", яке може призвести до дефіциту на глобальних ринках.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі