Нафта незначно дешевшає після падіння на 3% на торгах у середу

Поділитися
Нафта незначно дешевшає після падіння на 3% на торгах у середу На торгах у середу ціни на "чорне золото" обвалилися на даних про значне зростання запасів у США © pixabay.com
Brent дешевшала до 65,28 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у четвер, 8 лютого, незначно знижуються на даних про істотне зростання запасів сировини у США, свідчать дані торгів. На торгах у середу, 7 лютого, "чорне золото" дешевшало на 2-3%.

Станом на 6:41 вартість квітневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,35% - до 65,28 доларів за барель. Ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшувалася на 0,52% - до 61,47 долара за барель. На торгах у середу Brent дешевшала на 2%, WTI – більш ніж на 3%.

"Що здивувало найбільше, так це значне зростання видобутку нафти (у США - ред.) - до 10,25 млн барелів на день, що значно вище показника минулого тижня у 9,92 млн. Вочевидь, дані вказують на незбалансований ринок, й у відповідь ціни на нафту помітно знизилися", - цитує агентство "Рейтер" ринкового аналітика Forex.com Фавада Разакзаду.

Напередодні Міністерство енергетики США оприлюднило статистику, згідно з якою за тиждень, що завершився 2 лютого, видобуток "чорного золота" в країні збільшився на 3,3%, або на 332 тисячі барелів на добу – до 10,251 млн барелів на добу. При цьому комерційні запаси нафти збільшилися на 1,9 млн барелів – до 420,3 млн барелів. Хоча аналітики прогнозували зростання показника на 3,2 млн.

Також напередодні американська нафтогазова сервісна компанія Baker Hughes повідомила про зростання кількості бурових установок у світі. Так, за місяць їх стало більше на 4%, або 86 одиниць - 2175 штук. При цьому в США за місяць кількість бурових установок зросла на 7 одиниць, або на 0,7% - до 937 штук.

Інвестори також звернули увагу на повідомлення про те, що трубопровід Forties у Північному морі напередодні був закритий. У грудні минулого року його закриття на ремонт у зв'язку з поломкою підтримувало нафтові ціни.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі