Нафта дорожчає після різкого падіння напередодні

Поділитися
Нафта дорожчає після різкого падіння напередодні Нафта дорожчає © OilNews
Brent коштує $ 33,39 за барель, а WTI - $ 30,13.

Світові ціни на нафту еталонних марок в понеділок ростуть після сильного падіння днем раніше на тлі заяви міністра енергетики РФ Олександра Новака про можливе завершення до 1 березня переговорів із заморожування видобутку нафти на рівні січня 2016 року, повідомило агентство Bloomberg.

До 8:08 за київським часом квітневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на $ 0,38 (1,15%) - до $ 33,39 за барель. На торгах у п'ятницю їх ціна опустилася на $ 1,27 (3,7%), завершивши день на рівні ,01 за барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на березень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі вранці в понеділок виросли на $ 0,49 (1,65%) - до $ 30,13 за барель. За підсумками попередньої сесії ціна контрактів впала на $ 1,13 (3,67%) і становила на закриття $ 29,64 за барель.

При цьому успіх консультацій про заморожений видобутку нафти в чому залежить від позиції Ірану, який щойно вийшов з режиму санкцій і готовий нарощувати поставки своєї нафти.

Раніше найбільші світові виробники нафти – Росія і член ОПЕК Саудівська Аравія – домовилися про заморожування видобутку на рівні 11 січня, повідомляєBloomberg за підсумками переговорів міністрів двох країн у Катарі у вівторок, 16 лютого.

Однак домовленості не остаточні - рішення вступить в силу за умови, що цю ініціативу підтримають інші виробники нафти. Москва розраховує на приєднання до домовленостей всіх членів ОПЕК.

Проте американське видання Forbes пише, що угода Саудівської Аравії і РФ дозаморожування видобутку нафти не призведе. Сама угода не здатне призвести до заморожування видобутку "чорного золота" і безглуздо з точки зору досягнення його головної мети – зупинення падіння цін на нафту.

Значні обсяги видобутку нафти у світі останнім часом перевищили обсяги попиту і призвели до зниження цін на нафту більш ніж на 70% порівняно з рівнем червня 2014 і досягали 28 доларів за барель, а зараз складають близько 33 доларів за барель. Це створює фінансові проблеми для країн, економіки яких залежать від експорту нафти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі